کمپین مقابله با اسلام‌هراسی در آفریقای جنوبی

کمپین «من مسلمان هستم» (#IAmMuslim) با هدف مقابله با گفتمان نفرت‌آلود علیه اسلام و مسلمانان در فضای مجازی در آفریقای جنوبی راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «memeburn»، بحران مهاجرت و حملات تروریستی اخیر در اروپا، آفریقا و خاورمیانه، سبب افزایش بی‌سابقه احساسات منفی علیه مسلمانان شده است.

از این رو، همگام با بسیاری از فعالان حقوق بشر و مسلمانان کشورهای مختلف، کمپین «من مسلمان هستم» از سوی اولین آژانس بازاریابی دیجیتال آفریقای جنوبی (Native VML) و سازمان مقابله با رنج، سرکوب و فقر (PASSOP) این کشور راه‌اندازی شد.

این کمپین با هدف مقابله با تعصبات علیه مسلمانان راه‌اندازی شده و در آن تصاویر زنان مسلمانی که پرچم کشور خود را بر سر کرده‌اند، در رسانه‌های اجتماعی قرار می‌گیرد.

تندای بهیزا، از اعضای سازمان مقابله با رنج، سرکوب و فقر آفریقای جنوبی می‌گوید: کنار هم قرار دادن این دو نماد حجاب و پرچم تأثیر قدرتمندی دارد و فرضیاتی را که در مورد هویت مسلمانان وجود دارد، به چالش می‌کشد.

این تصاویر از بانوان مسلمان ملیت‌های مختلف است که در رسانه‌های سطح شهر، رسانه‌های مکتوب و شبکه‌های اجتماعی منتشر خواهد شد.

رایان مکمنس، مدیر اجرایی آژانس دیجیتال آفریقای جنوبی می‌گوید: ما می‌دانیم که انتشار این تصاویر از سوی عده‌ای مورد انتقاد قرار می‌گیرد؛ اما هدف از این اقدام به چالش‌کشیدن تعصبات و تغییر نگرش‌ها در مورد فرهنگ اسلامی است که ناعادلانه از سوی عده‌ کمی به گونه دیگری معرفی شده است.

این آژانس دیجیتال امیدوار است که مردم دیگر کشورها نیز با شرکت در این کمپین عکس‌های مشابهی تهیه کنند و این پیام را برای تغییر نگرش‌ها در مورد مسلمانان منتشر کنند.

مکمنس گفت: در شرایطی که گفتمان نفاق و سخنان نفرت‌آلود در فضای مجازی گسترش یافته، باید بیش از پیش با آن مقابله کنیم.

کارگروه: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید