برگزاری همايش حقوق زن در اسلام و غرب در پاکستان

همايش بين‌المللی «حقوق زن در اسلام و غرب» با همکاری رايزنی فرهنگی كشورمان در اسلام‌آباد و دانشگاه فاطمه جناح پاكستان در این کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رسا، شهاب‌الدين دارايی، رايزن فرهنگی ايران در پاكستان، با ثمينه امين قادر، رییس دانشگاه بانوان فاطمه جناح راولپندی، ديدار كرد.

در اين ديدار كه در حضور كميل قزلباش، استاد زبان و ادبيات فارسی اعزامی از ايران و جمعی از رؤسای دانشكده‌ها و مسؤولان دانشگاه فاطمه جناح برگزار شد، شهاب‌الدين دارايی، گفت: هدف از برگزاری اين نشست، طرح دو موضوع بررسی تفاهم نامه پیشنهادی از سوی دانشگاه الزهراء(س) ایران و برگزاری همايش مشترك «حقوق زن در اسلام و غرب» است.
 
وی افزود: دانشگاه الزهراء(س) برای همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی مشترك با دانشگاه فاطمه جناح پاکستان اعلام آمادگی كرده است و متن پيشنهادی تفاهم‌نامه در صورت موافقت مسؤولان دانشگاه فاطمه جناح، آماده امضای طرفين است.

دارايی ادامه داد: همچنين رايزنی فرهنگي ايران در پاكستان آماده است که همايش مشتركی با عنوان «حقوق زن در اسلام و غرب» را با دانشگاه فاطمه جناح و در زمان مناسب مورد توافق، برگزار كند.
رايزن فرهنگي كشورمان گفت: پيشنهاد می‌شود؛ همانند سمينار مشتركی كه رايزنی فرهنگی ايران با دانشگاه «نومل» اسلام‌آباد داشته، اين همايش در دو بخش «علمی و محتوايی» و «اجرايی» برنامه‌ريزی شود.

 
سپس ثمينه امين قادر، رییس دانشگاه فاطمه جناح، ضمن استقبال از پيشنهادات ارائه شده، تأكيد كرد: اين دانشگاه برای هر دو موضوع آمادگی خود را اعلام می‌كند.

 
وی گفت: در خصوص امضای تفاهم‌نامه مشترك، پس از مطالعه و بررسی، نتيجه را اعلام خواهيم كرد و برای تبادل هيأت علمی بين دو دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه فاطمه جناح نیز پس از هماهنگی‌های لازم با دست‌اندركاران و استادان و رؤسای دانشكده‌ها، موارد نهايی را اطلاع خواهيم داد.

 
ریيس دانشگاه فاطمه جناح در ادامه گفت: از همکاری برای برگزاری همايش «حقوق زنان در اسلام و غرب» استقبال می‌كنيم. پيشنهاد ما هم اين است كه اين همايش را به صورت بين‌المللی و با حضور ميهمانانی از كشورهای ايران، پاكستان، تاجيكستان و تركمنستان، در ماه اكتبر آينده (آبان‌ماه سال جاری) در اين دانشگاه برگزار كنيم.

 

 

 

کارگروه: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید