اعلام آمادگی سازمان ملل برای مذاکره با داعش

 نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور بشر دوستانه آمادگی تیم سازمان ملل برای گفتگو با تمامی گروه‌های مسلح از جمله داعش با هدف ارسال کمک‌های انسانی برای خانواده‌های تحت محاصره در سوریه و عراق را اعلام کرد.

به نقل از پایگاه خبری سیریانیوز، یان ایگلند، نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه در کنفرانسی مطبوعاتی در حاشیه نشست بین‌المللی امور انسانی در استانبول گفت:‌ گروه امور بشردوستانه سازمان ملل به عنوان نهادی انسانی برای گفتگو با تمامی گروه‌های حاضر در جبهه‌های نبرد از جمله گروه تروریستی داعش و فراهم کردن بستری برای ارسال کمک‌های انسانی آماده است.

وی که مشاور استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه نیز است عنوان داشت: در حال حاضر در مناطق تحت کنترل داعش نزدیک به هفت میلیون غیر نظامی حضور دارند که در این میان ما از وضعیت 500 هزار تن در شهر فلوجه واقع در غرب عراق هیچ اطلاعی نداریم.

‌ایگلند اظهار داشت:‌ تعدادی از نهادها و موسسه‌های سازمان ملل برخی گروه‌ها را تروریستی می‌دانند اما ما به عنوان موسسه‌های امدادی وظیفه داریم به تمامی کسانی که در مناطق درگیری به امداد نیاز دارند، کمک کنیم.

شورای امنیت سازمان ملل، داعش و جبهه النصره را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده است اما همچنان روسیه و آمریکا در مورد تعدادی دیگر از گروه‌های مسلح که در سوریه فعالیت دارند و به صورت مشخص در مورد "جیش الاسلام" و "احرار الشام" با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

این مسئول سازمان ملل در ادامه درباره وضعیت سوریه مدعی شد: ‌شرایط انسانی در سوریه به دلیل "ممانعت نیروهای دولت دمشق" در انتقال کمک‌های انسانی هر روز از قبل وخیم‌تر می‌شود!

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید