ماه رمضان فرصتی برای مقابله با اسلام‌هراسی در غرب

رصدخانه اسلام‌هراسی وابسته به دارالفتوای مصر از مسلمانان سراسر جهان خواست که از ماه رمضان به‌عنوان فرصتی برای تبیین تسامح اسلام برای جهانیان و مقابله با اسلام‌هراسی در غرب بهره ببرند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «egynews.net»، مرکز رصد اسلام‌هراسی وابسته به دارالفتوای مصر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: مسلمانان در ماه مبارک رمضان می‌توانند از طریق دیدار با قشرهای مختلف جامعه و دعوت آن‌ها به افطار و ارتباط با گروه‌های سنی مختلف در مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز دینی و عبادی، روزه‌داری در اسلام و حکمت آن را تبیین و تسامح موجود در این دین مبین را بیان کنند.

در این بیانیه آمده است: گفت‌وگوی مسلمانان و دیگر شهروندان غربی در قالب جلسات آزاد قبل و بعد از نماز مغرب و برپایی مراسم افطار و بحث درباره معنای روزه‌داری و هدف آن در اسلام و دیگر ادیان می‌تواند در ایجاد رابطه‌ای مثبت و سازنده تأثیرگذار باشد.

رصدخانه اسلام‌هراسی دارالفتوای مصر در ادامه، تقویت فعالیت‌های رسانه‌ای در ماه رمضان برای تبیین انحرافات گروه‌های تروریستی همچون داعش و محکومیت سلسله جنایات آن‌ها به ویژه تهدید اخیر سخنگوی رسانه‌ای این گروه برای حمله به غرب در ماه رمضان را خواستار شد.

مرکز رصد اسلام‌هراسی دارالفتوای مصر در پایان از مؤسسات اسلامی غرب خواست که از فرصت ماه رمضان برای ارتباط با گروه‌های سنی مختلف به‌ویژه جوانان در راستای تقویت گفت‌وگو و هم‌زیستی میان پیروان ادیان مختلف بهره ببرند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید