تاکید تجمع علمای مسلمان لبنان وجامعه مدرسین بر پایان جنگ ها درجهان اسلام

 اعضای تجمع علمای مسلمان لبنان وهیات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به ریاست آیت الله « مرتضی مقتدائی » دیدار و با صدور بیانیه ای بر ضرورت پایان جنگ ها در جهان اسلام از طریق گفت وگوی بین نیروهای مخلص و ایجاد منشوری که حقوق شهروندان همه کشورها را تضمین کند، تاکید کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، دراین بیانیه آمده است: باید جلوی ویرانی کشورها را که به نفع هیچ طرفی نیست و تنها رنج ها را افزایش می دهد، گرفته شود.
این بیانیه می افزاید: امت اسلامی در این مرحله فقط با خطر جنگ های ویرانگر مواجه نیست بلکه تهدید خطرناکتر که دین اسلام را هم هدف گرفته، جنگ سازمان یافته فکری، عقایدی و فرهنگی است.
اعضای هیات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به ریاست آیت الله مقتدائی که برای اعلام حمایت این جامعه از مقاومت و حزب الله لبنان و رهبری و نیروهای رزمنده آن به لبنان سفر کرده بود، با « سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله نیز دیدار و گفت وگو کردند.
آیت الله طبسی ، آیت الله جواد مروی و حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی رئیس دفتر جامعه مدرسین ، نائب رئیس این جامعه را در سفر به لبنان همراهی کردند.
هیات جامعه مدرسین جمعه شب وارد بیروت شد و شامگاه دوشنبه پایتخت لبنان را به مقصد تهران ترک کرد.
دراین بیانیه آمده است که دو طرف بر نقش بارز علما و روحانیون در مبارزه با این تهدیدهای خطرناک و مسئولیت آنها در تبلیغ اسلام ناب محمدی (ص) تاکید کردند.
دو طرف همچنین اسلام را دین رحمت،عقلانیت، توسعه وپیشرفت دانستند و بر ضرورت جلوگیری از گسترش اندیشه تکفیری که از دین اسلام برای کشتار، تروریسم و ویران کردن کشورها سوء استفاده می کند، تاکید کردند.
در این بیانیه تاکید شده است: اقدامات گروه های تکفیری که مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، هیچ ارتباطی با دین اسلام ندارد.
دو طرف ، اولویت امت اسلامی را مبارزه با دشمن واحد یعنی رژیم صهیونیستی دانستند و تاکید کردند که هرگونه انحراف از این مبارزه به معنای انحراف از خط اصیل اسلام است و تنها منافع رژیم صهیونیستی و آمریکا را تامین می کند.
در این بیانیه بر ضرورت اهتمام به جنگ نرم غرب علیه دین اسلام که هدف آن دور کردن ملت ها از این دین مبین است تاکید شده است.
دو طرف نقش علما و روحانیون را در مقابله با این جنگ خطرناک و جلوگیری از تحقق اهداف شوم آن بسیار مهم خوانده اند.

کارگروه: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید