نقشه راه سازمان ملل برای یمن طی ۲ روز آینده ارائه می‌شود

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن پیش‌بینی کرد نقشه راه آماده شده برای حل بحران یمن از طرف سازمان ملل، ظرف دو روز آینده ارائه شود.

«عبدالملک المخلافی» وزیر خارجه دولت مستعفی یمن و رئیس هیأت وابسته به ریاض در نشست صلح یمن در کویت اعلام کرد طرح یا نقشه راه سازمان ملل برای حل مساله یمن هنوز ارائه نشده است.

المخلافی به روزنامه «الشرق الاوسط» گفت: بر اساس اطلاعاتی که ما دریافت کرده‌ایم پیش‌بینی می‌شود طرح آماده شده از سوی «اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن ظرف دو روز آینده ارائه شود.

وی افزود: جامعه بین‌الملل به قعطنامه 2216 سازمان ملل و مراجع (طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس، قطعنامه‌های سازمان ملل و برون‌رفت‌های گفت‌وگوی ملی) متعهد است و عقب‌نشینی‌ها قبل از هر حرف سیاسی است؛ این امر با دیدگاه ما مطابق و با دیدگاه حو‌ثی‌ها مخالف است .

المخلافی در ادامه گفت: پس از دیدار «عبد ربه منصور هادی» (رئیس‌جمهور مستعفی یمن) با ««تمیم بن حمد» امیر قطر و «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل تضمین‌هایی خطی دریافت کرده‌ایم و در مقدمه هر راه‌حلی ، قطعنامه 2216 سازمان ملل و قطعنامه‌های مرتبط با آن خواهد بود.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید