معرفی رژیم صهیونیست توسط سازمان ملل به عنوان اصلی ترین عامل رنج فلسطینیان

 دفتر همکاری‌های بشردوستانه سازمان ملل در گزارش سالیانه خود با اشاره به محاصره غزه و خشونت شهرک‌نشینان صهیونیستی نسبت به فلسطینیان این رژیم را عامل اصلی درد و رنج مردم فلسطین معرفی کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از تایمز اسرائیل، طبق گزارش منتشر شده سازمان ملل در روز دوشنبه تنش میان فلسطین و رژیم صهیونیستی عامل اصلی آسیب‌پذیری‌های انسانی برای مردم فلسطین است.

پنجمین گزارش سالیانه این دفتر درمورد وضعیت مناطق اشغالی فلسطین است که توسط بخش فلسطین دفتر همکاری بشردوستانه سازمان ملل منتشر شده است.

در این گزارش با معرفی اسرائیل به عنوان عامل اصلی درد و رنج مردم فلسطین آمده است: نیازهای انسانی در اراضی اشغالی فلسطین با اقداماتی مرتبط با اشغال ادامه دار اسرائیل و تنش طولانی مدت میان طرفین افزایش می‌یابد.

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به وخامت اوضاع در غزه آمده است که درد و رنج ناشی از خشونتهای سال 2014 که باعث آواره شدن نزدیک به 90 هزار نفر در نیمه دوم سال 2015 شد با 8 سال محاصره اسرائیل، بسته ماندن مستمر گذرگاه رفح و اختلافات داخلی فلسطین تشدید شد.

تعداد کشته‌ها و زخمی‌های فلسطینی در کرانه باختری توسط نیروهای اسرائیلی از زمان تهیه آمار توسط دفتر همکاری بشردوستانه سازمان ملل به بیشترین میزان از سال 2005 رسیده است.

این گزارش همچنین توجه ویژه‌ای به شهرک‌سازی‌های صهیونیست در کرانه باختری و خشونت برخی از شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان داشته است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید