نماینده عربستان مانع انتقادهای اعضای شورای حقوق بشر شد

زمانیکه 'عبدالحمید دشتی' نماینده پارلمان کویت ، در نشست حقوق بشر ژنو ، حمله عربستان به یمن را 'وحشیانه توصیف کرد ،نماینده عربستان سخنان وی را قطع و از رئیس جلسه خواست مانع ادامه این سخنرانی شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روز شنبه ی پایگاه اینترنتی العهد، دشتی در این نشست با اشاره به جنگ عربستان علیه یمن ، حمله ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان به یمن را 'وحشیانه' توصیف کرد.
وی به وضعیت ناگوار رشد و توسعه در بحرین و عربستان باوجود داشتن ثروت هنگفت اشاره کرد و افزود: ما در بحرین و عربستان افراد بسیاری را سراغ داریم که در فقر، گرفتاری، رنج و محرومیت به سر می برند و از ساده ترین حقوق اولیه ضروری برای داشتن یک زندگی آرام محروم هستند..
وی گفت: به جای آنکه به ملت یمن در بهره برداری از ثروت هایش کمک شود؛ آنچه اکنون در این کشور جریان دارد؛ تجاوز وحشیانه سعودی ها است.
در این زمان، رییس جلسه بنا به درخواست نماینده عربستان از ادامه سخنرانی این نماینده کویتی جلوگیری کرد.
فیصل طراد نماینده عربستان در شورای حقوق بشر در جلسه این شورا در ژنو به خاطر شنیدن مطالب افشاگرانه مربوط به حملات ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان به یمن کنترل خود را از دست داد.
فیصل طراد سخنان عبدالحمید دشتی نماینده کویتی را قطع کرد و خواست تا از حق پاسخگویی برخوردار شود.
فیصل همچنین از رییس جلسه خواست تا از گرفتن عکس توسط یکی از عکاس ها از او جلوگیری کند اما رییس جلسه درخواستش را نپذیرفت زیرا این عکاس برای گرفتن عکس مجوز قانونی داشت.
دشتی سپس به موضوع حجاج بیت الله الحرام پرداخت و گفت: در هر سال حوادثی روی می دهد که طی آن هزاران تن از حجاج بیت الله الحرام جان خود را از دست می دهند.
درهمین هنگام بود که رییس جلسه مانع از ادامه سخنان دشتی در این زمینه شد.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید