تاکید رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران بر نقش ایران در ایجاد صلح و دوستی در جهان

 رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران با اشاره به نقش تاثیرگذار ایران در برقراری صلح و امنیت در جهان گفت: ایران به خاطر مساله صلح و دوستی در جهان برای تمام جهانیان شناخته شده است.

به گزارش ایرنا ،ماریا دوتسنکو Maria Dotsenkoعصر دوشنبه در حاشیه نمایشگاه عکسی که از سوی میثم شاه بابایی در سالروز تولد نلسون ماندلا در باغ نگارستان تهران گشایش یافته بود در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: ابتکار جناب آقای روحانی رئیس جمهوری در مبارزه با تروریسم هم توسط مجمع عمومی سازمان ملل پذیرفته شده است.وی در خصوص دیگر ابتکارات ایران در بعد جهانی هم تاکید کرد: البته ابتکارات دیگری هم ایران در بعد منطقه ای و غیره داشته است که در نوع خود تاثیرگذار بوده اند.

** زندگی نلسون ماندلا یک الگو برای همه ماست
دوتسنکو همچنین در چارچوب برقراری صلح و امنیت در جهان به زندگی نلسون ماندلا اشاره کرد و گفت: زندگی نلسون ماندلا یک الگو برای همه ماست که چگونه ما می توانیم با از خودگذشتگی نه تنها برای خودمان که برای جامعه و جهان خدمت کنیم.
وی افزود: این که صلح را برای همه به ارمغان آورده و جهان را مکانی بهتر برای همه کنیم و نشان دهیم که یک فرد می تواند تغییر ایجاد کند و جهان را بهتر کند.
دوتسنکو ادامه داد: در تمام این سال ها مرکز سازمان ملل متحد با بنیاد نلسون ماندلا همکاری های تنگاتنگ داشته و مجمع عمومی سازمان ملل 18 جولای که مصادف با تولد وی است را به عنوان روز بین المللی نلسون ماندلا نامگذاری کرده است.
وی اظهار داشت: هدف این روز این است که هر فردی در هر جای دنیا یک اقدام عام المنفعه برای شهر، جامعه و کشور خودش انجام دهد. مثلا امسال 67 دقیقه هر کسی باید برای جامعه خود کارهای عام المنفعه انجام دهد.
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم عصر امروز از نمایشگاه عکس شاه بابایی دیدن کرد.
در نشستی که به همین منظور در محل باغ نگارستان برگزار شد نماینده ای از سفارت آفریقای جنوبی به همراه مقام هایی از قوه قضائیه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم حضور داشتند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید