عربستان بزرگترین حامی تفکر تکفیری وتروریستی درجهان است

رییس سازمان جوانان انقلابی هند، عربستان را بزرگترین حامی تفکر تکفیری و تروریستی در جهان دانست و تصریح کرد هم اکنون بسیاری از حمله های تروریستی درجهان با حمایت مستقیم و غیر مستقیم این کشور صورت می گیرد.
به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا،’ابی مانیو کوهار’ روز چهارشنبه با بیان اینکه تفکر افراطی وهابیت صلح و امنیت جهان را به خطر انداخته اظهار کرد باید هرچه زودتر جامعه جهانی با این تفکر خطرناک که ریشه تروریسم جهانی است ،مبارزه کنند.
وی تصریح کرد بسیاری از سازمان های تروریستی مانند القاعده ،داعش،لشکر طیبه و گروههای دیگر از این تفکر که منشاء آن عربستان است ، تغذیه می شوند.
این تحلیل گر هندی با اشاره به حمله تروریستی در داکا خاطرنشان کرد که براساس اظهارات برخی از عوامل دستگیر شده این حمله تروریستی ، آنها از ‘ذاکرنایک ‘ رهبر سلفی هند که به شدت تحت تاثیر عربستان و وهابیت است ،الهام گرفته اند.
وی،حمایت عربستان از گروههای تروریستی در عراق و سوریه را زمینه ادامه جنایت وحیات این گروهها دانست و تصریح کرد عربستان با این اقدام در جنایت های این گروههای تروریستی در این کشورها سهیم است .
رئیس سازمان جوانان انقلابی هند در ادامه ‘حافظ سعید ‘ عامل اصلی حمله به بمبئی در سال ۲۰۰۸ را دست پروده عربستان دانست و خاطرنشان کرد که عربستان دراین حمله تروریستی که بیش از ۱۶۶ کشته برجای گذاشت ، به طور غیر مستقیم دخالت داشته است .
وی در ادامه با اشاره به ریشه های شکل گیری تفکر وهابیت در جامعه قبایلی عربستان گفت این تفکر خطرناک که از سوی عبدالوهاب در عربستان شکل گرفت به قدری انحرافی بود که حتی از سوی نزیکان و خانواده وی رد شد ولی درسالهای بعد این فتنه با کمک عوامل خارجی و دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه درجهان اسلام شکل گرفت .
رئیس سازمان جوانان انقلابی هند بااشاره به حمایت مالی گسترده عربستان از گروههای افراطی و سلفی دراین کشور گفت هم اکنون این کشور، سالانه میلیون ها دلار برای گسترش تفکر افراطی و تروریستی دراین کشور هزینه می کند.
وی خواستار هوشیاری دستگاههای اطلاعاتی وامنیتی هند در خصوص فعالیت گروههای سلفی و وهابی برای جذب جوانان به گروههای تروریستی شد.
این کارشناس هندی با اشاره به ورود اسلام از طریق ایران به هند اظهار کرد مردم هند تفکرات افراطی را قبول ندارند و گروههای افراطی موفقیتی برای تاثیرگذاری درقشر وسیعی از مردم این کشور برخوردار نیست .

کارگروه: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید