هشدار به گسترش تروریسم بیولوژیکی در خاورمیانه

نماینده روسیه در سازمان ملل ضمن تاکید بر لزوم مبارزه فوری با خطرات داعش گفته است که تهدید تروریسم بیولوژیکی و شیمیایی در حال در نوردیدن مرزها در خاورمیانه است.

به گزارش فارس، مقام ارشد روسیه در شورای امنیت سازمان ملل درباره تهدید رو به گسترش تروریسم بیولوژیکی و شیمیایی در خاورمیانه هشدار داد.

«ویتالی چورکین» در نشست شورای امنیت سازمان ملل که روز سه شنبه برگزار شد، از لزوم تصویب طرح پیشنهادی مسکو برای اصلاح کنوانسیون سازمان ملل در خصوص مقابله با تروریسم بیولوژیکی و شیمیایی سخن گفت.

به گزارش اسپوتنیک، او گفت: «در حالی که داعش کنترل بخش‌هایی از مناطق که قابلیت‌‌های صنعتی برای تولید سلاح شیمیایی را به دست گرفته، سرایت و گسترش این تهدید در سراسر خاورمیانه، دلهره‌آور است».

نماینده روسیه در سازمان ملل افزود: «تهدید تروریسم بیولوژیکی و شیمیایی، در حال گسترش و درنوردیدن مرزها است. فوریت و اهمیت تشدید جنگ با حملات تروریستی به حدی بالا است که قطعنامه 1540 در این زمینه ناکافی و نارسا است».

اشاره چورکین به قطعنامه 1540 شورای امنیت سازمان ملل است که در سال 2004 تصویب شده و کشورهای عضو سازمان ملل را از هرگونه حمایت از بازیگران غیردولتی در تولید، گسترش و استفاده از سلاح اتمی، شیمیایی و بیولوژیکی منع می‌کند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید