بررسی نقش زنان در توسعه کشورهای اسلامی در نشست آنکارا

 نشست نقش زنان در توسعه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی از دیروز، ۱۲ مهر، در آنکارا، پایتخت ترکیه، در حال برگزاری است.

به نقل از پایگاه خبری «Islamic News»، این نشست از سوی مرکز آموزش و پژوهش اجتماعی، اقتصادی و اسلامی(سسریک) وابسته به سازمان همکاری اسلامی برگزار شده است.

راهکار‌ها و ابزارهای لازم برای توسعه وضعیت و شرایط بانوان در کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به منظور توانمندسازی آنان برای شرکت مؤثر در فضاهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از موضوعات مورد بحث در این نشست است.

ارزیابی نحوه اجرای برنامه عملیاتی سازمان همکاری اسلامی برای توسعه نقش بانوان مسلمان که در سال ۲۰۰۸ اتخاذ شده و همچنین چالش‌های پیش‌ روی اجرا و پیشبرد این برنامه عملیاتی از دیگر محورهای این نشست است.

در این نشست همچنین جلسات ویژه‌ای برای بررسی نقش بانوان در حفظ صلح و امنیت کشورهای اسلامی، بهترین راهکارها برای توانمندسازی بانوان مسلمان و نقش بانوان در رسانه‌ها برگزار شده است.

شوراهای عالی بانوان کشورهای اسلامی، وزارتخانه‌ها و مؤسسات بین‌المللی و منطقه‌ای مرتبط با امور بانوان و نیز متخصصان و اساتید بین‌المللی در این نشست حضور دارند.

نتیجه این نشست که امروز، ۱۳ مهرماه، به کار خود پایان میذدهد، به دبیرخانه ششمین همایش بین‌المللی نقش زنان در توسعه کشورهای اسلامی ارائه خواهد شد.

سازمان همکاری اسلامی این همایش را در سطح وزرا روزهای ۱۱ و ۱۲ آبان ماه در استانبول ترکیه برگزار خواهد کرد.

کارگروه: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید