حمله هوایی عربستان به شماری از استان های یمن

جنگنده های عربستان سعودی در ادامه تجاوز به یمن، روز شنبه شماری از استان های این کشور را هدف حمله هوایی خود قرار دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره، در استان الحدیده، مناطق راس عیسی در «الصلیف» و دانشکده نیروی دریایی هدف حمله جنگنده های سعودی قرار گرفت. این جنگنده ها دو نیز بار به منطقه «الجاح» شهر «بیت الفقیه» و یک بار به مزرعه یکی از شهروندان منطقه «الکدح» در «الخوخه» حمله کردند.
در استان صعده نیز منطقه «الصافیه» شهر «الظاهر» و شهر «کتاف» امروز هدف حمله هوایی قرار گرفت.
جنگنده های سعودی همچنین با بمب های خوشه ای منطقه ای از «الرصیفات» شهر «کتاف» را هدف حمله قراردادند و دو بار به منطقه «مندبه» شهر «باقم» حمله کردند.
عربستان در این مدت منطقه «النعاشوه» شهر «حیدان» را هدف حملات توپخانه ای قرار داد.
جنگنده های سعودی همچنین منطقه «العمری» شهر «ذباب» در استان تعز و منطقه «بادین» شهر «نهم» در استان صنعا را هدف حمله قرار دادند.
هواپیماهای عربستان همچنین پلی واقع درجاده اصلی منطقه المرزوق در استان حجه را سه بار بمباران کردند. درجیزان نیز نیروهای متجاوز، منطقه وادی جاره را پنج بار و روستای قمر را یک بار بمباران کردند.
عربستان همراه با برخی کشورهای دیگر عرب از ششم فروردین سال گذشته اقدام به حمله نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کردند تا عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی یمن را به قدرت بازگردانند. این حمله نظامی تاکنون جز کشتار بیش از 10هزار یمنی، زخمی شدن ده ها هزار نفر دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نتیجه ای نداشته است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید