الجعفری: ریاض از تروریسم در سوریه و عراق حمایت می کند

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد، ریاض را به حمایت از تروریسم در سوریه و عراق متهم و تاکید کرد آل سعود بدلیل کارنامه سیاه نقض حقوق بشر خود، آخرین طرفی است که حق اظهار نظر درباره حقوق بشر را دارد .

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از العهد، «بشار الجعفری» نماینده دایمی سوریه در سازمان ملل متحد در بیانیه ای که در برابر کمیته سوم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره «وضعیت حقوق بشر در سوریه» ایراد کرد، گفت: اقدام هیئت سعودی برای ارائه پیش نویس قطعنامه علیه وضع حقوق بشر در سوریه به نیابت از طرف های مزدور سعودی رفتاری متناقض و عجیب است.آل سعود بدلیل کارنامه سیاه نقض حقوق بشر خود،  آخرین طرفی است که حق اظهار نظر درباره حقوق بشر را دارد .آیا رژیم سعودی برای اجرای بندهای پیش نویس قطعنامه ارایه شده ضد سوریه آماده است و آنچه درباره نقض حقوق بشر می خواهد برای خودش در عربستان اجرا می کند.

الجعفری افزود: همکاری آل سعود و آل ثانی با تروریست ها و نظارتشان بر تروریست بر همگان آشکار است و این امر را ویکی لیکس تاکید کرده و «هیلاری کلینتون» و «جوبایدن» معاون رئیس جمهوری آمریکا درباره دخالت دو رژیم عربستان و قطر و حمایت مالی از تروریسم در سوریه اقرار کردند.                             

وی ادامه داد: تروریسم سعودی در منطقه و جهان پدیده جدیدی نیست و همچنان لکه سیاهی در افغانستان، نیکاراگوئه، عراق، لیبی، کشورهای منطقه ساحلی، چچن، نیویورک، یمن، کویت، بحرین، پاریس، نیس، بوستون، بلژیک، لبنان، منطقه شرقی و جنوبی در عربستان است.

این نماینده سوری در سازمان ملل اعلام کرد: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به آل سعود خطاب کرده است که اعتقاد ندارند که گروه های تروریستی که در کشورهای جهان ایجاد کردند و از آنها خواستند تا ظلم، وحشیگری، کشتار مردم، تخریب زندگی منتشر کنند در کنار شما می ایستند و از شما محافظت می کند، آنها هیچ جایی در این کره خاکی ندارند مگر در آغوش شما و زیر سایه حمایت هایتان. به همین دلیل از هرمکانی به سوی شما می آیند و بر شما مسلط می شود.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید