اسلام دین صلح است

جوان تازه مسلمان فرانسوی در حرم حضرت معصومه(س) گفت: صلح در ایران را دوست داشتم به همین دلیل به ایران آمدم زیرا شناخت درستی از ایران نداشتم.

به گزارش فارس از قم به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، لوئیز جوان فرانسوی که مدت کوتاهی است مسلمان شده، در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) حضور یافت و به مقام این بانوی بزرگ اسلام ادای احترام کرد.

این جوان فرانسوی در ادامه با حضور در دفتر زائران غیر ایرانی، در نشستی با کارشناسان این اداره گفت: حدود دو ماه است که مسلمان شده‌ام و امیدوارم خداوند مرا در این مسیری که انتخاب کرده‌ام، یاری دهد.

وی درباره مسلمان شدنش گفت: بعد از مرگ یکی از دوستانم، از اینکه دوستم را از دست دادم خیلی ناراحت بودم و معتقد بودم که خدا من را می‌بیند. روزی، در حین ناراحتی، وقتی سرم را بالا گرفتم، مشاهده کردم در آسمانی صاف و بدون ابر، فقط یک ستاره در آسمان در حال درخشش است؛ مورد تأثیر قرار گرفتم آن را نشانه‌ای از سوی خدا برای خودم دانستم.

* اسلام پاسخی به نیازهای من بود

لوئیز با بیان اینکه همین مسئله موجب شد تا به آرامش رسیده و پس از تحقیقاتی که انجام دادم، دین اسلام را انتخاب کنم، گفت: اسلام ویژگی‌های زیادی دارد که به نظرم می‌توانست به همه نیازها و پرسش‌های من پاسخ دهد. بعد از پذیرش اسلام تمام غم‌هایم را فراموش کردم و احساس کردم با مسئله مرگ بهترین دوستم می‌توانم کنار بیایم.

وی درباره سفر خود به ایران گفت: صلح در ایران را دوست داشتم به همین دلیل به ایران آمدم در حالی که در کشور فرانسه همه فکر می‌کنند که ایران کشور تروریستی است در حالی که من این گونه فکر نمی‌کردم.

* اسلام دین صلح است

این جوان تازه مسلمان خاطرنشان کرد: با تحقیق به این نتیجه رسیدم که عربستان برای تروریست‌ها پول خرج می‌کند و آن‌ها اصلاً مسلمان نیستند. اعتقاد دارم همه مسلمان‌ها باید آزادانه به مکه و مدینه بروند.

وی به نقش اسلام بر صلح جهانی اشاره کرد و گفت: اسلام به معنای سلام و صلح است؛ دوست دارم که دنیا پر از سلام و صلح باشد، دین من دین صلح هست و دوست دارم اسلام را در فرانسه معرفی کنم تا مردم فرانسه دین اسلام را به درستی درک کنند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید