هشدارسازمان ملل درمورد بحران نان در یمن

 سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل (فائو)روزگذشته درگزارشی اعلام کرد ارزیابی های ویژه در خصوص ارسال گندم به یمن حاکی از این است که ذخیره گندم تا مارس(اسفند) کفایت می کند و نگرانی ها درباره توقف واردات این محصول نیز وجود دارد.

به گزارش رویترز، این گزارش تاکید کرد یمن امروز بیش از گذشته با بحران گندم مواجه است.
مقام عالی رتبه سازمان ملل در زمینه کمک ها به یمن در 27 ژانویه (8 بهمن) گفت: یمن دارای ذخیره گندمی است که به مدت تقریبی حداکثر سه ماه کفایت خواهد کرد.
سازمان ملل چهارشنبه گذشته بودجه ای به میزان دو میلیارد و 100 میلیون دلار برای کمک های بشردوستانه به 12 میلیون نفر یمنی نیازمند به کمک های فوری درخواست کرد.
جمی مک گلدریک هماهنگ کننده سازمان ملل در امور بشردوستانه یمن اعلام کرد: اوضاع در یمن فاجعه آمیز است و به سرعت وخیم تر می شود. حدود سه میلیون و 300 هزار نفر از جمله دو میلیون و یکصد هزار کودک یمنی با سوء تغذیه شدید دست به گریبان هستند.
یمن از حدود دو سال قبل تاکنون صحنه حمله و محاصره همه جانبه عربستان و متحدانش بوده است. ریاض به بهانه حمایت از دولت مستعفی عبد ربه منصور هادی مداخله نظامی خود را در این کشور فقیر عربی خاورمیانه آغاز کرد؛ اقدامی که به بحران انسانی در یمن منجر شده است.
سازمان ملل اعلام کرد در مجموع حدود 19 میلیون یمنی یا بیش از دو سوم کل جمعیت این کشور نیاز به کمک و حمایت دارند.
براساس اعلام این نهاد بین المللی، 'حملات هوایی بی امان و جنگ در این کشور تلفات سنگینی بر یمن تحمیل کرده، به زیرساخت های عمومی و خصوصی آسیب وارد کرده و مانع ارسال کمک های بشردوستانه شده است.'
گزارش سازمان ملل با اشاره به این که بندرها، جاده ها، پل ها، کارخانجات و بازارهای یمن در حملات هوایی هدف قرار گرفته است، اضافه کرد: اقتصاد یمن به صورت عمدی ویران شده است.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید