بازداشت 295 زن فلسطینی ازآغاز انتفاضه

سازمان اسیران و آزادگان فلسطینی روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از زمان آغاز انتفاضه مردم فلسطین در اکتبر سال 2016 تا پایان ماه فوریه گذشته، 295 دختر و زن فلسطینی بازداشت کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، «عبدالناصر فروانه» رئیس بخش پژوهش سازمان اسیران و آزادگان فلسطین که به مناسبت روز جهانی زن (هشتم مارس) سخن می گفت، افزود: از آغاز سال جاری میلادی نیز 33 زن فلسطینی به دست اشغالگران صهیونیست بازداشت شده اند.
در ادامه این گزارش آمده است: از سال 1967 میلادی تاکنون، بیش از حدود 15 هزار فلسطینی بازداشت شده اند.
فروانه در ادامه با اشاره به این که زنان در بازداشت و بازجویی همان رنج ها و مصیبت هایی را متحمل شده اند که مردان آن را تجربه کرده اند، افزود: اسیران زن فلسطینی با وجود همه مشکلات و رفتارهایی که علیه آنها صورت گرفته است، اما پایداری و ثبات خود را نشان دادند.
پایگاه انتفاضه در هفته اول ماه مارس نیز اعلام کرد، در این هفته، 10 عملیات شهادت طلبانه صورت گرفته است که منجر به زخمی شدن هشت اسرائیلی در مناطق مختلف در کرانه باختری و بیت المقدس شد.
این پایگاه خبری همچنین افزود: 2 جوان فلسطینی به نام های سعد محمد یونس 24 ساله و باسل الاعرج 31 ساله در هفته گذشته به دست ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.
براساس آمار و ارقام این پایگاه فلسطینی، 67 فلسطینی نیز در درگیری هایی که در 88 نقطه روی داده است، زخمی شدند.
پس از شهادت الاعرج، شمار اجساد شهدای دربند فلسطینی به هشت جسد رسیده است.
شهروندان فلسطینی به منظور مقابله با یورش های مکرر شهرک نشینان صهیونیست به «مسجد الاقصی» به شیوه های مختلف سعی می کنند، مانع اقدامات تخریبی صهیونیست ها شوند که در این راه در برخی اوقات به ناچار با نظامیان این رژیم درگیر و دست به عملیات شهادت طلبانه می زنند.

کارگروه: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید