عربستان و تداوم جنایات ضدانسانی در یمن

 بمب افکن های سعودی به مناطق شهری یمن در حالی است که صرف هزینه های نظامی سرسام آور در دورانی که آل سعود با کسری بودجه و دیگر مشکلات ساختاری در اقتصاد خود مواجه است، رژیم سعودی را بر آن داشته تا به جنایات خونین و ضد انسانی خود در راستای منافع رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم یمن ادامه دهد.

حملات شامگاه جمعه بمب افکن های سعودی به بازاری در استان الحدیده در غرب یمن که منجر به کشته و مجروح شدن شماری از شهروندان مظلوم و مسلمان یمنی شد، موجی از نفرت از مقامات سعودی را در افکار عمومی منطقه به دنبال داشت.
در حالی که تشدید حملات منفعلانه و البته ضد حقوق بشری جنگنده - بمب افکن های سعودی به مناطق مسکونی و اهداف غیرنظامی و جلوگیری از دسترسی سازمان ها و نهادهای مسئول بین المللی در امر امداد رسانی، نقض اصول و قواعد حقوق بشردوستانه است، انتظار می رود تا سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای بین المللی مسئولانه به موضوع کشتار غیرنظامیان یمنی در حملات هوایی رسیدگی کرده و همه تلاش و همت خود را برای توقف فوری اینگونه حملات و اتخاذ تدابیر و اقدامات لازم برای حفاظت از سلامت و امنیت غیرنظامیان بویژه زنان و کودکان یمنی به کار گیرند.
بر اساس اعلام معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسانی، 19 میلیون یمنی نیاز به کمک های بشر دوستانه دارند و 7 میلیون شهروند این کشور نمی دانند وعده بعدی غذای خود را از کجا و چگونه فراهم کنند و این جنایت آشکار معلول جنگ افروزی های رژیم سعودی در سال های اخیر است.
تداوم جنایات جنگی از سوی آل سعود در یمن در حالی است که این رژیم پس از دو سال تجاوز به یمن و شعله ور کردن آتش جنگ در منطقه، نتوانست به کوچکترین موفقیتی در صحنه نبرد نظامی و شکست اراده مردم یمن و تحمیل اهداف سوء خود در سلب آزادی یمنی ها و اجرای توطئه های آمریکایی دست یابد و مقامات سعودی به ناچار به سمت کشاندن عرصه جنگ به مناطق شهری و نابودی بیشتر زیرساخت های این کشور مظلوم عربی شده است.
تجاوز نظامی عربستان سعودی به یمن که تاکنون نتیجه ای جز تخریب 200 مرکز گردشگری یمن و کشتار بیش از 12هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار نفر دیگر و همچنین آوارگی میلیون ها نفر و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است، عملا رژیم سعودی را به یک شکست نظامی و سیاسی کشانده است.
بر اساس آخرین آمار رسمی، از ابتدای تجاوز رژیم سعودی و ائتلاف غربی - عربی به یمن،12هزار و 41 یمنی شهید شده اند که 2568 نفر آنها کودک و1870 نفر نیز زن بوده اند.
اکنون که فریاد رسای مقاومت اسلامی در منطقه طنین انداز شده و در حالی که حمایت آمریکا و غرب از تجاوز غیرانسانی رژیم سعودی به یمن همچنان ادامه دارد و نیز به رغم وجود مصائب بسیار زیاد تحمیل شده بر ملت مظلوم یمن، ارتش و کمیته های مردمی این کشور همچنان به مقاومت مقدس خود با هدف تحقق اهداف قانونیشان ادامه می دهند و پیروزی های مردم یمن در صحنه نبرد نظامی به رغم حمایت های ظالمانه دشمنان منطقه ای ادامه داشته است.
واضح و روشن است که ارتش و کمیته های مردمی یمن توانسته اند پیروزی های چشمگیری در صحنه سیاسی و نظامی منطقه به دست آورند و به همین دلیل به نظر می رسد که ائتلاف 'عربی - غربی' همسو با دیگر گروه های تروریستی و معارض تحت حمایت آمریکا و غرب، شکست سنگینی را در یمن متحمل شده است و اکنون رژیم سعودی نتوانسته برغم صرف هزینه های سرسام آور در خرید تجهیزات نظامی، به اهداف نامشروع خود در یمن دست یابد.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید