بازی گروهی کودکان در نیویورک برای نمایش همبستگی ادیان

جمعی از کودکان پیرو ادیان مختلف از منطقه «ایست ویلیج» در نیویورک دیروز سه‌شنبه، ۱۵ فروردین در کلیسای این منطقه گرد هم آمدند تا با بازی‌ها و سرگرمی‌های گروهی، همبستگی میان ادیان را به نمایش بگذارند.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه خبری «dnainfo»، جامعه ائتلاف ادیان منطقه «ایست ویلیج» با دعوت از کودکان ادیان مختلف و با هدف آشنا کردن آن‌ها با مفاهیم مشترک دینی تلاش دارد، همبستگی را بین ادیان مختلف در جامعه آمریکا افزایش دهد.
در این برنامه، کودکان تصاویری را که در ذهن خود از بهشت دارند، کنار هم می‌چینند تا بهشت خیالی را روی زمین به تصویر بکشند.
جامعه ائتلاف ادیان این منطقه به مدت ۱۰ سال است که با فعالیت‌های مختلف توانسته به اتحاد رهبران دینی مساجد و کلیساها کمک کند.
چند سال پیش به دنبال مخالفت شورای شهر با احداث یک مسجد، اعضای این گروه با راه‌اندازی تظاهرات‌های متعدد، حمایت خود را از مسلمانان اعلام کردند.
بعد از اعلام قانون ضد مهاجرتی ترامپ، زمانی‌که مدیر مسجد «المدینه» در منطقه ایست ویلیج در صفحه فیس‌بوک خود از نگرانی کودکان مسلمان نوشت، رهبران دینی این منطقه با سازماندهی جامعه ائتلاف ادیان برنامه گردهمایی کودکان را جهت اعلام همبستگی و ابراز محبت به کودکان مسلمان در ۱۹ دی ۹۵ در مسجد مسلمانان برگزار کردند.
سومین برنامه نیز دهم اردیبهشت ۹۶ در کلیسا برگزار خواهد شد.

کارگروه: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید