جایزه بین المللی صلح سال ۲۰۱۶ میلادی به مسجد «نور» هامبورگ رسید

 مسجد نور در شهر هامبورگ در شمال آلمان، جایزه صلح بین المللی را به منظور ایفای نقش خود در برگزاری گفت و گوهای دینی و انتشار فرهنگ صلح در جهان به دست آورد.
فدراسیون جهانی صلح که سازمان ها و شبکه های وابسته به آن در زمینه صلح و گفت و گو بین تمدن ها عضویت آن را بر عهده دارند، اعلام کرد: جایزه سفرای صلح 2016 میلادی به مسجد نور و رئیس آن «دانیال عابدین» رسید.
این فدراسیون، اعلام کرد: این مسجد بر اساس معیارهای مربوط به انتشار فرهنگ صلح در جهان، این جایزه را دریافت کرده است.
سمیر رجب؛ امام جماعت مسجد نور، گفت: گرفتن جایزه بین المللی صلح به خاطر ارتباط مستمر سالانه ما با موسسات مختلف در تمامی موارد سیاسی، تربیتی و دینی بوده است و گفت و گوهایی را در زمینه ایجاد وحدت و مقابله با خشونت و افراط گرایی برگزار کرده ایم.
وی افزود: ما در زمینه انتشار فرهنگ صلح و ارزش های اخلاقی تلاش کرده ایم و در زمینه برگزاری گفت و گوی ادیان مسجد بسیار فعالی داشته ایم.امام جماعت مسجد نور، اظهار کرد: ارائه این جایزه به مسجد نور، انتظارات از مسوولان آن را بالا می برد، زیرا از این پس مورد قبول واقع شده ایم.
سمیر رجب اظهار کرد: این مسجد از بزرگ ترین مساجد عربی در شهر هامبورگ است که خطبه های جمعه آن از عربی به آلمانی ترجمه می شوند.
یادآور می شود؛ مسجد نور از مساجدی است که به جامعه آلمان اهمیت می دهد و علاوه بر حضور گسترده مسلمانان در آن، محل توجه غیر مسلمانان نیز هست.

 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید