برگزاری سمینار «نقش رهبران دینی در هدایت جامعه» در سارایوو

 سمینار «نقش و مسئولیت رهبران دینی و اجتماعی در هدایت جامعه» ۱۳ خردادماه در سارایوو، پایتخت بوسنی و هرزگوین برگزار می‌شود.

رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی وهرزگوین در خبری به خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) اعلام کرد: در بزرگداشت بیست و‌هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران سمینار «نقش و مسئولیت رهبران دینی و اجتماعی در هدایت جامعه» در سارایوو برگزار می‌شود.
در این سمینار که به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و‌هرزگوین برگزار می‌شود، چند تن از صاحب‌نظران بوسنیایی و ایرانی به بیان نظرات خود در خصوص این موضوع می‌پردازند.
این سمینار قصد دارد با توجه به جامعه چند مذهبی و تنوع قومی بوسنی و‌هرزگوین، با معرفی هر چه بیشتر سیره امام خمینی (ره) به عنوان برترین بیدارگر و مصلح معاصر که ایجاد وحدت بین ادیان و اقوام مختلف سرلوحه سفارشات ایشان بود، مسئولیت رهبران دینی و اجتماعی را در این زمینه مورد تأکید قرار دهد.
این سمینار در روز شنبه، سیزدهم خرداد ماه از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰ به وقت محلی در سالن یونیتیک شهر سارایوو برگزار می‌شود.
پروفسور میله بابیچ، استاد دانشگاه کاتولیکی سارایوو، ادین کوکاویتسا، نویسنده و رئیس بنیاد کتاب وزارت فرهنگ فدراسیون بوسنی و‌هرزگوین و حجت‌الاسلام محمودرضا جمشیدی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از سخنرانان این سمینار هستند. 
حارس دوچیچ از مجریان شبکه تلویزیونی کانتون سارایوو نیز اجرای این سمینار را بر عهده خواهد داشت.
 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید