موگرینی: اتحادیه اروپا از مبارزه عراق با تروریسم حمایت می کند

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای ضمن حمایت از مبارزه مردم و دولت عراق با ترروریسم انفجارهای بغداد را محکوم کرد.

 موگرینی در این بیانیه گفت: در حالی که بغداد بین دوشنبه شب و صبح سه شنبه هدف دو حمله تروریستی قرار گرفته که تلفات غیرنظامی زیادی بر جا گذاشت، ما به یاد همه مردم عراق هستیم.
وی افزود: خانواده هایی که در کنار هم در ماه مبارک رمضان در حال افطار بودند از جمله قربانیان بوده اند؛ ما به خانواده ها و دوستان قربانیان تسلیت می گوییم و آرزوی سلامتی برای مجروحان داریم.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار کرد: در این برهه حساس سیاسی در تاریخ عراق، اتحادیه اروپا بر تعهد خود به حمایت سیاسی و مالی از مردم و مقامات عراق در مبارزه با همه اشکال تروریسم و ساختن یک عراق صلح آمیز، دموکراتیک، سعادتمند و فراگیر، تاکید می کند.
به گزارش ایرنا در انفجارهای دوشنبه شب « شب گذشته » در بغداد در نزدیکی یک مرکز تجاری در محله الکراده، 15 کشته و 55 تن دیگر زخمی شدند.
صبح روز سه شنبه نیز انفجار تروریستی یک خوردو در مقابل ساختمان اداره دولتی امور بازنشستگان در نزدیکی پل شهدا در مرکز بغداد به وقوع پیوست که دستکم 8 کشته و حدود 13 زخمی داشته است.

 

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید