سازمان ملل: غزه غیرقابل سکونت است

 سازمان ملل در گزارش جدید خود اعلام کرد که نوار غزه عملا غیر قابل سکونت شده است.

به گزارش تسنیم به نقل از روسیاالیوم، سازمان ملل متحد در گزارش جدید خود درباره وضعیت نوار غزه هشدار داد که در پی محاصره شدید اسرائیل علیه نوار غزه، این منطقه عملا غیر قابل زندگی شده است.

سازمان ملل در گزارشی که در سال 2012 درباره وضعیت غزه منتشر کرده بود، هشدار داده بود که اگر محاصره اسرائیل علیه نوار غزه ادامه یابد، این منطقه تا سال 2020 غیر قابل سکونت می‌شود.

از سوی دیگر رابرت بوبیر هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد در فلسطین گفت که همه شاخص‌ها حکایت از آن دارد که اوضاع در مسیر نادرستی حرکت می‌کند.

وی افزود: ما چندین سال قبل با استناد به شاخص‌های مختلف، پیش‌بینی کردیم که نوار غزه غیر قابل زندگی شود و موعد نهایی پیش‌بینی ما در حال فرارسیدن است.

بر اساس گزارش سازمان ملل، بیش از 95 درصد از آب نوار غزه آشامیدنی نیست و این در حالی است که طی ماه‌های اخیر خطوط برق رسانی در غزه نیز کاهش چشمگیری داشته است و این مساله موجب شده که مردم غزه روزانه فقط چند ساعت از نعمت برق برخوردار باشند.

رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که برق رسانی به نوار غزه را روزانه 45 دقیقه کاهش می‌دهد و این در حالی است که ساکنان نوار غزه روزانه در بهترین حالت از سه یا چهار ساعت برق برخوردار هستند.

دو میلیون فلسطینی در نوار غزه زندگی می‌کنند و رژیم صهیونیستی از 10 سال قبل این منطقه را به محاصره هوایی، زمینی، و دریایی خود در آورده است.

دولت مصر بعد از برکناری محمد مرسی رئیس‌جمهور سابق این کشور در سال 2013 میلادی، گذرگاه رفح تنها گذرگاهی که در کنترل رژیم صهیونیستی نبود و غزه را به خارج وصل می‌کرد، بست.

غزه در سال‌های 2008 و 2014 میلادی صحنه دو جنگ ویرانگری بود که رژیم صهیونیستی به آن تحمیل کرد.

سازمان انرژی نوار غزه چند روز قبل اعلام کرد که بحران برق غزه در پی اقدام تشکیلات خودگردان به قطع پرداخت حواله‌های مالی برای خرید سوخت مصر در بدترین حالت ممکن قرار دارد. این در حالی است که شهروندان فلسطینی در نوار غزه می‌گویند که در روز تنها 2 ساعت برق دارند.

این سازمان در بیانیه خود تصریح کرد که با قطع پرداخت حواله‌های مالی از سوی تشکیلات خودگردان و کاهش برق‌رسانی به غزه از سوی رژیم صهیونیستی به درخواست محمود عباس، اکنون نوار غزه تنها از 95 مگاوات برق برخوردار است در حالی که نیاز اصلی این باریکه بیش از 500 مگاوات است.

 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید