کشته شدن ۷۱ نفر در تازه‌ترین خشونت‌های خونین میانمار

 ارتش و دولت میانمار از کشته شدن حداقل ۷۱ نفر در تازه ترین خشونت‌های مرگبار در استان راخین خبر می‌دهند.

دولت و ارتش میانمار اعلام کردند، شبه نظامیان مسلمان در میانمار حمله هماهنگی را علیه 30 مقر پلیس و یک پایگاه ارتش در استان راخین انجام داده اند که در جریان این حملات، 59 شبه نظامی شورشی و 12 نفر از نیروهای امنیتی کشته شدند.

بر اساس این گزارش، درگیری های روز جمعه همچنان در برخی مناطق استان راخین ادامه دارد و این یکی از بدترین درگیری های خونین در این استان از اواخر اکتبر به شمار می رود.

ارتش رهایی بخش روهینگیا که قبلا با نام حرکت الیقین شناخته می شد، مسئولیت حملات اخیر علیه نیروهای پلیس و ارتش میانمار را بر عهده گرفته است.

اوضاع امنیتی در استان راخین میانمار اکتبر گذشته پس از کشته شدن 9 مامور پلیس در ایستگاه های مرزی، وخیم تر شده است. دولت میانمار در واکنش به این حادثه، صدها سرباز و نیروی امنیتی دیگر را به منطقه اعزام کرده است. اقدامات خشونت آمیز نیروهای امنیتی میانمار موجب فرار بیش از 87 هزار مسلمان روهینگیا به بنگلادش شده است.

میانمار حدود 1.1 میلیون مسلمان روهینگیا را مهاجران غیر قانونی می داند که از کشور بنگلادش وارد این کشور شده اند و حاضر نیست به آنها شهروندی اعطا کند.

ادامه عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی میانمار موجب تشدید تنش ها در منطقه شده است.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل پیش از این از کشته شدن احتمالی صدها نفر از مسلمانان روهینگیا بر اثر اقدامات سرکوب گرایانه ارتش میانمار در این مدت پرده برداشته است.

مرجع:
تسنیم
تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید