واکنش عربستان به درج نام این کشور در لیست «ناقضان حقوق کودکان»

نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل در واکنش به گنجاندن نام این کشور در لیست «ناقضان حقوق کودکان» مدعی شد که مسئولیت کشتار کودکان یمنی متوجه انصارالله است نه عربستان!

عربستان سعودی به اقدام دیروز سازمان ملل در گنجاندن نام این کشور در لیست کشورهای ناقض حقوق کودکان واکنش نشان داد.

«عبدالله المعلمی»، نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل روز جمعه در گفت‌وگو با شبکه العربیه مدعی شد که گزارش اخیر سازمان ملل از همکاری و اقدامات ائتلاف عربی به رهبری عربستان در یمن به دلیل کاهش خسارت‌ها قدردانی کرده است.

وی با نادیده گرفتن کشتار روزانه غیر نظامیان یمنی در حملات ائتلاف عربستان گفت که «سازمان ملل از کاهش شمار قربانیان در یمن به دلیل اقدامات ائتلاف تقدیر کرده است».

المعلمی از احتیاط کشورش در ارتباط با گزارش سازمان ملل در مورد وضعیت کودکان یمنی خبر داد و اظهار داشت که مقامات سعودی برای «تصحیح چهره عربستان با استناد به واقعیت‌ها و اطلاعات» تلاش می‌کنند.

وی مدعی شد که سازمان ملل نام ائتلاف عربستان را در لیست اولیه ناقضان حقوق کودکان قرار نداده بلکه مسئولیت نقض حقوق کودکان یمنی بر عهده انصارالله یمن است.

نماینده دائم عربستان در سازمان ملل جنبش انصارالله را به استفاده از کودکان این کشور به عنوان سپر انسانی متهم کرد.

سازمان ملل دیروز جمعه اعلام کرد که در سال گذشته در پی جنگ‌ها و درگیری‌های مسلحانه، بیش از 8 هزار کودک جان باخته‌اند و یا اینکه دچار آسیب جدی شده‌اند(جزئیات بیشتر).

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان‌ملل اعلام کرد که حملات به کودکان غیرقابل قبول و وحشتناک است.

 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید