هدف خانه سرباز صلح ایران, تقویت اتحاد و انسجام اجتماعی و ملی است

 رئیس حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش گفت: خانه سرباز صلح ایران در سال ۹۳ با هدف تکریم سربازان ۸ سال دفاع مقدس و تقویت اتحاد و انسجام ملی و اجتماعی در ایران راه‌اندازی شده است.

قاسم رحیمی در نخستین یادواره شهدای آجا تیپ 230 شهید سرلشکر اسدالله متاجی شرق گلستان در پادگان گنبدکاووس اظهار داشت: در زمان جنگ تحمیلی, 2 میلیون و 500 هزار نفر در لباس مقدس سربازی در مناطق جنگی حضور داشتند که نه تنها در همه عملیات‌ها بلکه در خط مقدم و نخست حمله بودند و هیچ فردی مانند سربازان جنگ را با پوست و گوشت خود لمس نکرد.

رئیس حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش افزود: با تاسیس خانه سرباز صلح ایران توسط شماری از فرماندهان ارتش و سپاه در دوران دفاع مقدس بنا داریم تا این سربازان را تکریم کنیم و برای مودت و دوستی در منطقه گام‌های موثری برداریم.

وی تاکید کرد: توزیع مناسب و عادلانه و تسهیل در منابع یکی از مولفه‌های اصلی خانه صلح ایران است و یکی از دغدغه‌های ما نیز تقویت بنیان اجتماعی با بهره‌مندی همه افراد جامعه به ویژه خانواده‌های سربازان 8 سال دفاع مقدس است تا شرایط رفاهی, ورزشی و تفریحی مناسبی برای آنان فراهم کنیم.

رئیس حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: در زمانی که سیستم و الگوهای غربی با رنگ و لعاب فریبنده در جهان عرضه می‌شود و مخاطبان اصلی و هدف غایی آنان همه آحاد جامعه به ویژه جوانان هستند, آسیب‌پذیری و الگوسازی در جامعه وجود خواهد داشت.

سرهنگ رحیمی تصریح کرد: تنها راه جلوگیری از این آسیب‌ها, تمسک جستن و برجسته کردن الگوهای والا جامعه  که بالاترین آن جایگاه شهید و حفظ آثار و نشر آن در سطح جامعه است.

رئیس حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ترویج حفظ آثار و نشر ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس از ماموریت‌ها و مسئولیت‌های دلسوزان و مدیران ایران اسلامی است و باید این مسئولیت در همه اقشار جامعه احساس شود.

سرهنگ رحیمی اظهار کرد: باید جوانان را از زاویه دیگر و با ادبیات متفاوت و ابزاری خاص, با واقعیت جامعه, فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و از خودگذشتگی و فداکاری سربازان, شهدا و جانبازان آشنا کرد.

در پایان این مراسم از خانواده شهدای ارتش و سربازان دفاع مقدس تجلیل شد.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید