تظاهرات همبستگی با فلسطینی ها در لندن

 مردم انگلیس در همبستگی با فلسطینی‌هایی که در تظاهرات اخیر در مرز غزه با فلسطین اشغالی به شهادت رسیده اند در شهر لندن تظاهرات کردند.
صد‌ها نفر از تظاهر کنندگان روز شنبه در پایتخت انگلیس با برپایی تظاهرات از دولت این کشور خواستند اقدامات اسرائیل را محکوم کند. تظاهر کنندگان همچنین خواستار پایان یافتن محاصره نوار غزه شدند.جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس گفت: کشتن و زخمی کردن تظاهر کنندگان فلسطینی نفرت انگیز است.رهبر حزب کارگر انگلیس در جمع تظاهرات کنندگان در لندن ضمن محکوم کردن کشتار دست کم 27 فلسطینی در جریان تظاهرات در نوار غزه اعلام کرد سرپوش گذاشتن بر اقدامات اسرائیل در کشتار فلسطینیان معترض که به هیچ سلاحی مسلح نیستند باید متوقف شود.
جرمی کوربین از قدرتهای بین المللی به خاطر سکوت در برابر «بی عدالتی و اقدامات غیر قانونی و غیر انسانی» اسرائیل انتقاد کرد.
وی همچنین از ترزا می نخست وزیر انگلیس خواست از درخواست سازمان ملل برای انجام دادن تحقیقات مستقل بین المللی درباره گزارش مربوط به تیراندازی نظامیان اسرائیلی به سمت غیر نظامیان غیر مسلح فلسطینی حمایت کند.
کوربین همچنین تاکید کرد دولت انگلیس باید در فروش تسلیحاتی که به ویژه از سوی اسرائیل در جهت نقض قوانین بین المللی به کار گرفته می شود تجدید نظر کند.
وی گفت کشتار و زخمی کردن فلسطینیان بی دفاع در روز گذشته به دست نیروهای اسرائیلی در غزه یک بی عدالتی است . کوربین افزود بیش از دو سوم ساکنان نوار غزه آوارگان بی خانمانی هستند که به کمکهای بشردوستانه نیاز دارند و حق دارند به شرایط وحشتناک خود و تداوم محاصره و اشغال اراضی فلسطینی اعتراض و حق خود را در بازگشت به خانه و کاشانه و حق تعیین سرنوشت خودشان مطالبه کنند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید