سوریه: نقض معاهده‌های منع اشاعه تسلیحاتی تخصص کشورهای غربی است

 نماینده سوریه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت کشورهای غربی در نقض معاهده‌های منع اشاعه تسلیحاتی تخصص دارند.

 «بشار جعفری»، نماینده سوریه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت بامداد چهارشنبه گفت نقض معاهده منع اشاعه، تخصص کشورهای غربی است.

او گفت: «کسانی که در بیانیه‌هایشان گفتند که امروز روز غم‌انگیزی است، می‌خواهم خاطراتشان را تازه کنم و بگویم که نقض معاهده منع اشاعه تخصص آنها است؛ تخصص کشورهای غربی است و آمریکا که از سلاح‌های هسته‌ای در ژاپن و از سلاح‌های بیولوژیک در ویتنام استفاده کرد.»

بشار جعفری یادآوری کرد فرانسه با اقدام به آزمایش سلاح‌های هسته‌ای در الجزائر از مردم این کشور به عنوان نمونه‌های آزمایشگاهی استفاده کرده و انگلیس، تمامی آزمایش‌های هسته‌ای خود را در کشورهای مستعمره خود انجام داده است.

دیپلمات سوریه با ارجاع به اظهارات «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: «همکارمان از ایالات متحده گفت تنها یک هیولا این کارها را انجام می‌دهد. هیولا آن کسی است که اقدام به حمایت از تروریست‌ها در سوریه کرده است. من می‌گویم این هیولا آمریکا، انگلیس و فرانسه است. آنها 7 سال به حمایت از تروریسم در کشور من پرداختند همان کاری که قبل‌تر از آن در عراق، افغانستان و لیبی کرده بودند.»

بشار جعفری گفت آمریکا در حالی که خودش از امحا زرادخانه تسلیحات هسته‌ایش امتناع می‌کند، مشغول موعظه دیگران و توصیه درباره نابودی سلاح‌های شیمیایی است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید