دکتر مصطفوی بر ضرورت گفتمان سازی صلح و عدالت در جهان تاکید نمود

 مهدی مصطفوی قائم مقام معاونت ارتباطات و امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری امروز (پنج شنبه 30آذر) در نشست هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و عدالت در مرکز همایش های سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از هر فرصتی برای بیان اصول و مبانی صلح استفاده می کنند، گفت: صلح یکی از مسائل فطری انسان است که پیامبران هم پیام آور صلح بوده اند.

وی با اشاره با اینکه صلح می تواند شکلی از تسلیم و سکون باشد، اظهار داشت: زمانی ممکن است که صلح برقرار باشد اما این صلح با اعمال فشار و رعب توسط ظالمین و مستکبرین اعمال شود.

قائم مقام معاونت ارتباطات و امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: صلحی که با فشار و رعب باشد طبعا با آرامش و صلحی که مبشران به دنبال آن هستند، متفاوت و مغایر است.

مصطفوی گفت: مقام معظم رهبری برداشت های خود را از آیات قرآن کریم و سخنان و ائمه اطهار و معصومین استفاده می کنند به همین خاطر است که ایشان تاکید دارند که زمانی که اختلاف و مشکلی پیش می آید باید صلح با عدالت ایجاد شود.

قائم مقام معاونت ارتباطات و امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری، گفت: عدالت و تلاش برای برقراری عدالت است که موجب صلح و آرامش در جامعه می شود لذا صلح به صورت مطلق ارزش نیست و صلح همراه عدالت پسندیده است.

وی با اشاره به اینکه کلمه صلح مورد سوء استفاده ظالمین و قدرتمندان قرار گرفته است، تصریح کرد: در زمان جنگ تحمیلی زمانی که عراق به ایران حمله و قسمت های از ایران را اشغال کرده بود اولین قطعنامه با این مضمون صادر شد که دو طرف آتش بس کردند و به مذاکرات بپردازند در حالی که دشمن قسمت های از ایران را اشغال کرده بودند و در یک شرایط ناعادلانه باید مذاکره می شد که این مورد قبول نیست.

مصطفوی عنوان کرد: ظلم به مردم فلسطین هم به همین صورت است یعنی در حالی که حق مردم فلسطین را پایمال کرده اند و به آنها ظلم می کنند حرف از مذاکره و صلح می زنند که این صلح با ارزش های الهی تناسبی ندارد.

قائم مقام معاونت ارتباطات و امور بین الملل دفتر مقام معطم رهبری تصریح کرد: اینکه گفته می شود که جمهوری اسلامی ایران با ساخت موشک های بالستیک امنیت جهان را بر هم می زند از همین مقوله ظلم و فشار از جانب قدرت ها است لذا در حالی که دشمنان ما به دنبال تجهیز قدرت نظامی خود هستند اشکالی ندارد اما وقتی جمهوری اسلامی بخواهد برای دفاع از خود تجهیز شود اشتباه است.

وی افزود: در این شرایط است که دفاع از مردم مظلوم فلسطین می شود، حمایت از حقوق بشر و استفاده از بمب اتم برای صلح جلوه داده می شود اما استفاده صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران از انرژی هسته ای، بر هم زدن امنیت منطقه تلقی می شود؛ دشمنان ما با نقاب صلح و آرامش به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند.

مصطفی با اشاره به اینکه ما به دنبال صلح و عدالت هستیم، اظهار داشت: بر اساس ارزش های دینی ما به فراتر از صلح عادلانه ما به دنبال برادری هستیم که این موضوع با دفاع مشروع از خود تناقضی ندارد.

قائم مقام معاونت امور ارتباطات و بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری با استفاده از همه فرصت ها به دنبال تبیین صلح عادلانه هستند یعنی عدالت مبنای آرامش باشد. در کنار تبیین صلح عادلانه، نکته دیگر این است که زورگویان با حرکات خود صلح و امنیت را به خطر می اندازند و با نقاب صلح علیه صلح اقدام می کنند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید