اخبار

 رئیس سابق کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن گفت: 18 میلیون نفر از جمعیت 20 میلیونی کشور یمن مشکل دسترسی به غذا و آب سالم دارند که 7 میلیون نفر از آنها دچار مشکل حاد غذایی هستند.

 اعضای شورای امنیت در نشست خود در جنوب سوئد نقشه راهی درباره سه مساله اصلی بحران سوریه تعیین کردند. این سه مساله احیای روند سیاسی با نظارت سازمان ملل، رساندن کمک‌های بشردوستانه به ساکنان و ایجاد مکانیزم مستقل برای شناسایی عاملان استفاده از سلاح شیمیایی است.

با حضور رئیس دانشگاه کاتولیک فرانسه ، سمینار علمی مسئولیت ادیان در برابر صلح و عدالت جهانی در قم برگزار شد.

 شش تن از اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل در پیام‌هایی از کشورهای محاصره‌کننده قطر خواستند برای متوقف کردن نقض‌ها و تضمین عدم تکرار آنها تدابیری اندیشیده و همه اقدامات لازم را برای تضمین احترام به حقوق متضرران اتخاذ کنند.

براساس اعلام رئیس مجمع عمومی سازمان ملل این مجمع قرار است طی روزهای آینده یک نشست مهم را به منظور بحث درمورد راه‌های تقویت صلح با محوریت پیشگیری از جنگ، میانجی‌گری، گفت‌وگو و مذاکره و دیپلماسی برگزار کند.

    سازمان منع تسلیحات شیمیایی در بیانیه ای اعلام کرد که بازرسان این سازمان، نمونه هایی را از محل حمله شیمیایی ادعایی در شهر دوما در سوریه جمع آوری کرده اند که قرار است در هلند آزمایش شود.

 آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل امروز شنبه در سخنانی تصریح کرد که در مسئله سوریه به دو چیز نیازمندیم،

 فرستاده سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه از اقدام نظامیان صهیونیست در کشتار فلسطینیان در جریان تظاهرات‌های بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه با اراضی اشغالی ۱۹۴۸ به شدت انتقاد کرد.

ریاض منصور در نامه روز جمعه خود به رئیس شورای امنیت سازمان ملل نوشته است: ما بار دیگر از جامعه بین المللی به ویژه شورای امنیت می خواهیم به مسئولیتشان در قبال صلح و امنیت و اجرای تعهدات قانونی برای اطمینان از حفاظت از شهروندان که آشکارا از سوی نیروی اشغالگر اسرائیل نادیده گرفته شده است،عمل کنند.

بیش از هفت دهه از تشکیل سازمان ملل با هدف اصلی ایجاد و حفاظت از صلح پایدار در جهان می گذرد و با نگاهی به گذشته، نمی توان گفت که این عالی ترین نهاد بین المللی در دسترسی به هدف یاد شده، کارنامه ای قابل قبول داشته است.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار