حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد: جایگاه فاخر صلح در آموزه های وحیانی

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی  در نشست هم اندیشی بازخوانی اندیشه های امام خامنه ای با موضوع صلح و عدالت در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما، با بیان اینکه یکی از واژه هایی که در بیان بشر واژه زیبایی بوده، صلح است، گفت: در جهان امروز هم بسیار از این واژه یاد می شود و کم نیستند کسانی از صاحبان قدرت و اندیشه که خود را منادی صلح می دانند اما بین صلح و عدالت تفاوت معناداری وجود دارد و عدالت معنا و مفهوم زیبایی است که این زیبایی مطلق است نه نسبی.

وی افزود: در هر شرایطی انسان باید در اندیشه بسط عدالت قدم بردارد و هدف انبیاء الهی هم تربیت انسان های عادل است اما صلح یک امر نسبی است و در بعضی از شرایط صلح زیبا نیست بلکه در حقیقت یک وسیله برای سعادت و سلامت جامعه و فکر و روح و جان انسان است.

ابوترابی فرد عنوان کرد: اگر صلح ابزاری برای ستم بر انسان شد باید در برابر آن ایستاد. مقام معظم رهبری هم از همین منظر معتقد است که در ادبیات صاحبان قدرت و رسانه های پرقدرتی که در اختیار آنهاست، از صلح به عنوان وسیله ای برای ستم بر مردم استفاده می شود.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: آنچه که امروز بر ملت مظلوم یمن می رود با چه بیانی قابل توجیه است؟ محاصره کامل یک ملت برای اراده آنان در جهت استقلال چگونه قابل توضیح است؟ همانطور که از حقوق بشر برای مقاصد ضدبشری استفاده می کنند، امروز هم از صلح برای گسترش جنگ استفاده می کنند.

وی ادامه داد: انسان هوشمند در برابر صلح تحمیلی می ایستد که نمونه آن را در جنگ شش روزه رژیم صهیونیستی با اعراب شاهد بودیم که پس از نزدیک شدن شکست رژیم صهیونیستی، فریاد صاحبان قدرت برای صلح بلند شد در حالی که پیش از آن بر طبل جنگ می کوبیدند و امروز هم مردم فلسطین نباید تسلیم این چنین صلحی شوند.

ابوترابی فرد تصریح کرد: چنین صلحی یعنی شکست قطعی و یکی از راه های دشمن برای به خواب بردن انسان ها دم زدن از صلح است، تا با خیال آسوده و در فرصت مناسب بر کسانی که با آنان ادعای صلح کردن را دارد، حمله کند.

نایب رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی گفت: ما در سخت ترین شرایط در برابر زیاده خواهی ها ایستادیم و با همه جایگاه فاخری که صلح در آموزه های وحیانی دارد، معنایش این نیست که از این ابزار برای فریب ما و جنگ افروزی و ستم دشمنان بر بشر استفاده شود.

 

 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید