اخبار

بنا بر اعلام وزیر امور خارجه لهستان، روسیه اعلام کرده است که در نشست ضدایرانی ورشو شرکت نخواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه حمله انتحاری به یک مرکز نظامی در غرب کابل را که ده ها کشته بر جای گذاشت به شدت محکوم کرد.

 

از نگاه روبرت هفنر، محقق اندونزیایی آمریکایی‌تبار، اصطلاح اسلام نوسانتارا(اسلام مجمع الجزایر اندونزی) مایه افتخار جامعه مسلمان این کشور به اندونزیایی بودنشان به شمار می‌آید.

 

به دنبال شکست حمله موشکی روز یک شنبه ارتش رژیم صهیونیستی به خاک سوریه، جنگنده های این رژیم بامداد دوشنبه مجددا مواضعی در اطراف دمشق را مورد حمله هوایی خود قرار دادند.

 

حمله روز یکشنبه مردان مسلح به مقر سازمان ملل در شمال مالی هشت کشته برجای گذاشت.

 

نخستین المپیاد ورزشی دیپلماتیک «صلح و دوستی» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از امروز در آکادمی امیر احتشام‌زاده، میزبان نمایندگان سی کشور است.

 

کمیسیون حقوق بشر اسلامی تصاویر مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی وی که بدون اتهام مشخصی در واشنگتن بازداشت است را با ویدیو پروژکتور بر روی ساختمان مرکزی بی‌بی‌سی در لندن، به نمایش درآورد.

دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن گرامیداشت  29 دیماه  "روز ملی غزه " یکی از مسائل بغرنج و حاد جهان و دنیای اسلام را مسئله فلسطین و حمایت از مسلمانان آن سرزمین در برابر ظلم و ستم زورگویان دانست؛ به طوری که غزه خط مقدم مسلمانان و مظلومان در برابر ستمگران عالم درآمده است.

رژیم صهیونیستی با هدف ضربه زدن به جنبش مقاومت حماس و حذف آن از سرزمین‌های اشغالی به منطقه غزه یورش برد و زن و مرد و پیر و جوان را به خاک و خون کشید.‌

 

 احمد الطیب، شیخ الازهر در دیدار با هیئتی از اسقف‌های نروژ با اشاره به این که قرآن شاخصه‌های یک رابطه مبتنی بر محبت و دوستی را ترسیم کرده، تصریح کرد: مأموریت مهم تحقق صلح جهانی، برعهده رهبران ادیان است.

 

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار