یونیسف: داعش در عراق باعث آوارگی ۱.۳ کودک شد

 صندوق کودکان سازمان ملل متحد در تازه ترین گزارش خود از بی خانمان شدن ۱.۳ میلیون کودک بر اثر جنگ سه ساله عراق با تروریست‌های داعش خبر داده است.

 سازمان ملل روز جمعه اعلام کرد: حدود 2.6 میلیون نفر در عراق در جنگ سه ساله علیه تروریست های داعشی آواره و بی خانمان شده اند که نیمی از این جمعیت را کودکان تشکیل داده اند.

سازمان ملل هشدار داده است که ادامه خشونت ها مانع بزرگی بر سر راه تلاش های صورت گرفته برای کاهش درد و رنج کودکان عراقی است.

یونیسف در ادامه افزود: در حالی که دولت عراق ماه گذشته رسما پیروزی خود بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرده است ولی ادامه بمبگذاری ها و حملات انتحاری و تیراندازی، مانع از بازگشت افراد بی خانمان به خانه و کاشانه خود شده است.

پیتر هاوکینز نماینده یونیسف در عراق در سخنانی تاکید کرد: ما بر این باوریم که در نتیجه جنگ و درگیری، عدم سرمایه گذاری طی سال های طولانی و فقر... چهار میلیون کودک نیازمند اکنون در سراسر عراق وجود دارند.

وی افزود: 1.3 میلیون نفر از 2.6 میلیون آواره به واسطه درگیری های شدید و خونین با تروریست های داعش را کودکان تشکیل می دهند.

گیرت کاپلار مدیر منطقه ای یونیسف نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: در حالی که جنگ و درگیری در برخی مناطق عراق پایان یافته است ولی خشونت ها در سایر مناطق همچنان ادامه دارد، تنها طی هفته گذشته 3 بمبگذاری مرگبار در عراق رخ داد.

وی افزود: خشونت نه تنها موجب کشته شدن کودکان می شود، بلکه مدارس، بیمارستان ها، خانه ها و جاده ها را از بین می برد.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید