بیانیه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس

 دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی بیانیه‌ای به مناسبت روز نکبت و انتقال سفارت امریکا به قدس صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خانه ملت، متن بیانیه دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس به این شرح است:

بسمه تعالی
دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در هفتادمین سالروز نکبت، روز اشغال سرزمین مقدس فلسطین و تشکیل رژیم نامشروع صهیونیستی که نکبت آن با اقدام غیرقانونی دولت ترامپ مبنی بر انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس دوچندان شده، از مجالس کشورهای جهان، جامعه جهانی و سازمان‌های بین المللی آزادی خواهان جهان می‌خواهد همچنان در تداوم مخالفت خود با اقدام امریکا، از حقوق ملت فلسطین تا لغو این تصمیم و بازگشت امریکا به قوانین و معاهدات بین المللی حمایت جدی به عمل آورند.
اقدامات امریکا در حمایت کامل از جنایات سازمان یافته رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در هفت دهه اخیر و زیر پا گذاشتن معاهدات و قوانین بین المللی در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت صهیونیست‌ها و انتقال سفارت خود به قدس بالفور جدیدی را به وجود آورده که احساسات بیش از یک میلیارد مسلمانان را جریحه دار می‌کند.
شیطان بزرگ با فراموش کردن تاریخ و سرنوشت حکومت‌ها، قوم‌ها و ابرقدرت‌هایی که در اوج قدرت سقوط کردند و تشدید خوی استکباری، جهانیان را علیه خود و رژیم صهیونیستی بسیج خواهد کرد. حضور مداخله گرانه و تحریک کننده داماد و دختر ترامپ در مراسم انتقال سفارت دهن کجی آشکاری است که نفرت و خشم علیه امریکا را افزایش می‌دهد و یادآور غم‌انگیزترین محنت‌های بی‌شمار ملت مظلوم فلسطین که میلیون‌ها نفر از آنان در چنین ایامی از سرزمین خود آواره شدند می‌باشد.
مردم و جوانان فلسطین در هفته‌های اخیر و روز نکبت با برگزاری تظاهرات بزرگ بازگشت، به امریکا و رژیم صهیونیستی ثابت کردند که با تداوم مقاومت و پایداری سرزمین خود را از لوث وجود صهیونیست‌ها پاک خواهند نمود و انتقام روز نکبت، روز ویرانی و آوارگی، روز کشتار دیر یاسین، صبرا و شتیلا و انتقام خون شهدای فلسطین را از صهیونیست‌ها و امریکا خواهند گرفت.
افکار عمومی و جامعه جهانی می‌داند که در قبال اقدامات یکجانبه و مداخله گرانه امریکا و صهیونیست‌ها نباید چشم‌های خود را بر روی جنایات صهیونیست‌ها و مشروعیت دادن به اشغال قدس و آوارگی بیش از شش میلیون فلسطینی ببندد.
در پایان دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین ضمن محکومیت شدید پروژه امریکایی - صهیونیستی انتقال سفارت امریکا به قدس شریف، حمایت خود را از بیانیه پایانی نشست کمیته فوق العاده فلسطین که به تاریخ 97.02.24 با حضور نمایندگان پارلمان‌های 22 کشور اسلامی در تهران برگزار شد، اعلام می‌دارد.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید