تظاهرات ضد صهیونیستی در کشورهای عربی واسلامی ادامه دارد

    تظاهرات اعتراض آمیز مسلمانان در کشورهای عربی و اسلامی در محکومیت قتل عام فلسطینیان به دست نظامیان صهیونیست در سالروز نکبت ادامه دارد.

 تظاهرکنندگان اقدامات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم فلسطین و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی را محکوم کردند.نظامیان رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در سالروز نکبت ( اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی در سال 1948)، به کشتار فلسطینی های معترض به انتقال سفارت آمریکا به قدس دست زدند که بر اثر آن 61 نفر از جمله یک نوزاد هشت ماهه کشته و حدود سه هزار نفر زخمی شدند.طبق این گزارش هزاران نفر از مردم یمن دیروز سه شنبه در صنعا پایتخت این کشور در همبستگی با مردم فلسطین به خیابان ها آمده و تظاهرات کردند.
یمنی ها با سر دادن شعارهای 'مرگ بر آمریکا' و 'مرگ بر اسرائیل' و بالابردن پرچم فلسطین اقدامات واشنگتن وتل آویو را در قدس و غزه محکوم کردند.در اردن نیز بسیاری از فلسطینیان مقیم این کشور در اردوگاه «الوحدات» در امان پایتخت این کشور تجمع کردند و شعارهایی در دفاع از قدس و غزه سردادند.
در لبنان، بیش از سه هزار فلسطینی در اردوگاه ها به دعوت رهبران فلسطینی برای ادامه راهپیمایی بازگشت پاسخ دادند و در روستای «ارنون» در مرزهای جنوب لبنان با فلسطین اشغالی تجمع کردند.
در تونس، جمعیت «انصار فلسطین» با تشکیل تجمع هایی در سالروز نکبت تجاوزات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.
روزنامه نگاران و شخصیت های سیاسی و فعالان تونسی نیز با تجمع در برابر سفارت آمریکا در تونس اقدامات رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.
شهرهای ترکیه نیز روز گذشته شاهد راهپیمایی های گسترده مردم این کشور در حمایت از فلسطینیان بود.
مردم ترکیه در استانبول با تجمع در مقابل کنسولگری رژیم صهیونیستی و بالا بردن پرچم فلسطین خواستار خروج آمریکا از خاورمیانه شدند.
در شهرهای غازی عنتاپ ، ازمیر ، آیدن و مانسیای ترکیه نیز صدها نفر با تجمع در میدان های اصلی اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم و از پایداری مردم فلسطین حمایت کردند.
روز دوشنبه گذشته، در اقدامی تحریک آمیز طی مراسمی با حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، مقامات آمریکایی از جمله جان سالیوان معاون وزیر خارجه، استیون منوچین وزیر خزانه داری و جرد کوشنر مشاور رئیس جمهوری ، ایوانکا ترامپ و چهار سناتور جمهوری خواه، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید