اخبار

کمیسیون حقوق بشر اسلامی تصاویر مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی وی که بدون اتهام مشخصی در واشنگتن بازداشت است را با ویدیو پروژکتور بر روی ساختمان مرکزی بی‌بی‌سی در لندن، به نمایش درآورد.

دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن گرامیداشت  29 دیماه  "روز ملی غزه " یکی از مسائل بغرنج و حاد جهان و دنیای اسلام را مسئله فلسطین و حمایت از مسلمانان آن سرزمین در برابر ظلم و ستم زورگویان دانست؛ به طوری که غزه خط مقدم مسلمانان و مظلومان در برابر ستمگران عالم درآمده است.

رژیم صهیونیستی با هدف ضربه زدن به جنبش مقاومت حماس و حذف آن از سرزمین‌های اشغالی به منطقه غزه یورش برد و زن و مرد و پیر و جوان را به خاک و خون کشید.‌

 

 احمد الطیب، شیخ الازهر در دیدار با هیئتی از اسقف‌های نروژ با اشاره به این که قرآن شاخصه‌های یک رابطه مبتنی بر محبت و دوستی را ترسیم کرده، تصریح کرد: مأموریت مهم تحقق صلح جهانی، برعهده رهبران ادیان است.

 

اسقف اعظم كليساي كاتوليك كلداني آشوري گفت: همبستگي معنوي اديان ايجاب مي‌كند كه از ارزش‌هاي مشتركي كه بين اديان موجود است، براي رسيدن به صلح و همزيستي مسالمت‌آميز، استفاده كنيم.

 

جامعه‌المصطفی میراث‌دار نهالی است که امام خمینی(ره) غرس کردند و از مهم‌ترین و مؤثرترین نقش‌آفرینان مجموعه‌های علمی جهان اسلام به شمار می‌روند

رايزني فرهنگي ايران در كنيا با همكاري برخي دانشگاه‌ها و نهادهاي اجتماعي مردمي اين كشور، همایش «نقش زنان بر اساس ایمان برای ایجاد صلح» را در محل دانشگاه تانگازا كنيا برگزار كرد.

مجمع جهانی صلح اسلامی دومین نشست هماهنگی دستگاهها برای کنفرانس جهانی صلح و عدالت را در دبیرخانه همایش برگزار کرد.

 وزیران خارجه پنج کشور آسیای مرکزی به همراه هند و افغانستان در بیانیه پایانی نشست خود در سمرقند ازبکستان، بر موضوع مبارزه مشترک با تروریسم توافق کردند.

 'ایاد علاوی' نخست وزیر پیشین عراق و از شخصیت های برجسته عراقی از نقش 'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه ایران در گسترش صلح جهانی تجلیل کرد.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار