اخبار

 «لوئیس فراخان»، رهبر جنبش امت اسلام آمریکا در یک سخنرانی روز جمعه از اقدامات ضد ایرانی دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» انتقاد کرد و آن را «تروریسم در سطحی دیگر» توصیف کرد.

 

 مدیر و بنیانگذار نخستین موزه بین‌المللی سیار کودک و کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی در چه و یکمین اجلاس ایکوفوم توسط رییس ایکوم ایران و فرانسوا مرس، رییس ایکوفوم بین‌المللی به عنوان سفیر صلح معرفی شد تا فرهنگ صلح در جهان را ترویج دهد.

 

 نخستین کنفرانس بین المللی «مطالعات صلح و حل منازعه» اردیبهشت ماه سال 1398 به همت دانشکده مطالعات جهان اسلام دانشگاه تهران برگزار می شود.

 

 پاک آیین با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی از بُعد نظری و رفتاری دچار چالش شده است، گفت: نگاه آمریکا، نگاهی مبتنی بر قدرت طلبی است که دنیا امروزه دیگر بُعد نظری حقوق بشر آمریکایی را برنمی تابد و در این باره چالش جدی را به وجود آورده است.

 اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به جز آمریکا، حل مساله فلسطین را عامل اصلی کاهش تنش در خاورمیانه دانستند و با قرائت های مختلف تاکید کردند یکجانبه گرایی هیچگاه به صلح منجر نخواهد شد.

معاون نماینده دائم ایران در سازمان گفت: مانورهای سیاسی برای اعمال نفوذ بر روند ایجاد کمیته قانون اساسی سوریه پذیرفتنی نیست و نتیجه معکوس خواهد داشت.

دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز ناراحتی شدید نسبت به تأیید خبر مرگ جمال خاشقچی، نویسنده و روزنامه‌نگار منتقد سعودی، تحقیق فوری در این زمینه و مجازات عاملان این جنایت را خواستار شد.

 

عضو ارشد مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی در کتابی نوشت که آمریکا در افغانستان در جنگی ناکام گیر افتاده است که هیچ چشم‌اندازی از پیروزی پایدار وجود ندارد.

سازمان همکاری‌ اسلامی این هفته با مشارکت دولت ترکیه سمیناری درباره اسلام‌هراسی برگزار می‌کند.

نخستین نشست مجمع ملی زنان افغانستان با محوریت صلح در استان بدخشان برگزار می‌شود.

 

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار