شورای امنیت بر راه حل سیاسی بحران یمن تاکید کرد

 شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشست غیرعلنی عصر دوشنبه خود بر راه حل سیاسی به عنوان تنها راه باقی مانده برای پایان درگیری یمن تاکید کرد.

 دیمیتری پولیانسکی پس از نشست شورای امنیت به عنوان نماینده رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران حاضر شد و افزود: اعضای شورا بار دیگر تاکید کردند بندر الحدیده و سلیف باید باز باشد و فعالیت های آن در ایمنی کامل ادامه یابد.
سفیر روسیه در سازمان ملل متحد ادامه داد: اعضا بار دیگر تاکید کردند که قطعنامه های شورای امنیت همچون 2216 باید به طور کامل اجرا شود و خواستند که همه طرف ها به تعهدات بشردوستانه خود عمل کنند.
وی اضافه کرد: ما از گزارش مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل درباره آغاز روند سیاسی این بحران استقبال می کنیم و بار دیگر تاکید می کنیم که از تلاش های وی پشتیبانی کرده و راه حل سیاسی را تنها راه باقی مانده برای پایان درگیری در یمن می دانیم.
پولیانسکی با بیان اینکه شرایط انسانی در یمن بسیار بحرانی است و همه از آن ابراز نگرانی کردند، اظهار کرد: ما واقعا برای کمک به یمن می خواهیم در کنار هم کار کنیم و اساس همه اقدامات ما راه حل سیاسی است که اعضای شورای امنیت نیز آن را مطرح کردند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا طرح توقف در برابر توقف اجرا می شود؟ گفت: ما امیدواریم که در بندر الحدیده یک فاجعه انسانی ایجاد نشود اما آنچه که رخ داده، روی داده است.
معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد افزود: این بندر باید به فعالیت خود برای دریافت کمک های انسان دوستانه ادامه دهد و این یک مساله اساسی است.
پولیانسکی خاطرنشان کرد: در این مرحله هر کاری که می توانیم را انجام می دهیم، شرایط در حال رصد شدن است و از تلاش های گریفیتس و مارک لوکاک معاون دبیرکل سازمان ملل در امور کمک های اضطراری و انسان دوستانه پشتیبانی می کنیم.

مرجع: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید