اولین کنفرانس بین المللی صلح پژوهی برگزار می‌شود

رئیس مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت از اعلام فراخوان کنفرانس بین المللی صلح پژوهی به سه زبان فارسی عربی و انگلیسی خبر داد.

عابدین سیاحت اسفندیاری رئیس مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت در گفتگو با  خبرگزاری شبستان در قم، ایران  در فضای بین الملل به دلیل چالش‌هایی که برایش به وجود آمده، فرصت نیافته است که در گفتگوهای صلح پژوهی و بین ادیانی مشارکت کند، به همین دلیل برگزاری کنفرانس بین المللی در دستور کار مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت قرار گرفت.

رئیس مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت تصریح کرد: این  کنفرانس بین المللی( 10 اسفند) در کیش برگزار می‌شود و فراخوان آن به سه زبان فارسی عربی و انگلیسی داده شده است.

وی با بیان اینکه کنفرانس 33 محور دارد افزود: تاریخ و صلح، فرهنگ و صلح، کرامت و صلح، نخبگان و صلح، جامعه و صلح، حقوق بشر و صلح، محیط زیست و صلح، جنگ و صلح، فضای مجازی و صلح، هنر و صلح از جمله این محورهاست.

سیاحت اسفندیاری ادامه داد: برخی از دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی برای مشارکت در کنفرانس اعلام آمادگی کردند همچنین تعدادی از مقالات به دبیرخانه این کنفرانس رسیده است و داوری مقالات را آغاز کردیم.

وی با اشاره به مهلت ارسال آثار گفت:  برای ارسال چکیده مقالات به کنفرانس بین المللی صلح پژوهی تا 30 مهرماه است، زمان ارسال اصل مقالات تا 30 دی ماه و تا 30 بهمن امکان ثبت نام افراد از داخل و خارج کشور برای شرکت در کنفرانس وجود دارد.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید