ادامه بازداشت مبلغان وفعالان حقوق بشري درعربستان

ادامه بازداشت مبلغان وفعالان حقوق بشري درعربستان خبرگزاري آريا - فعالان صفحات اجتماعي عربستان از بازداشت شيخ «علي بن سعيد الغامدي» مبلغ سعودي و شماري ديگر از فعالان حقوق بشري در اين کشور خبر دادند.
 صفحه توئيتري «معتقلي الراي» از زندانيان عقيدتي عربستان گزارش داد: نظامياني سعودي الغامدي را به همراه برادر و پنج تن از مبلغان ديني در منزل وي بازداشت کرده اند.
مسئولان سعودي در حالي «الغامدي» را بازداشت کرده‌اند که از بيماري او ونيازش به کپسول اکسيژن اطلاع داشته اند.
بازداشت اين فعالان عربستاني در حالي است که نيروهاي امنيتي سعودي هفته گذشته نيز شيخ «سفر الحوالي» را به دليل انتقاد از سياست هاي آل سعود در کتاب منسوب به وي با عنوان «مسلمانان و تمدن غربي» بازداشت کرده بودند.
شيخ «سفر الحوالي» منتقد بازداشت شده آل سعودگفتني است، فعالان حقوق بشري بازداشت شده در زندان هاي عربستان شرايط مناسبي نداشته و شماري از آنها از جمله الحوالي و «سلمان العوده» در بيماري به سر مي برند.
بازداشت شدگان در زندان هاي سعودي براي اعتراف به جرايمي که مرتکب نشده اند و دست کشيدن از مخالفت با دولت سعودي شکنجه مي شوند.
30 نهاد حقوقي بين‌المللي پيش از اين، خواستار آزادي فوري مدافعان حقوق بشر عربستان شده بودند.
دريک سال گذشته به ويژه بعد از انتصاب « محمد بن سلمان» به عنوان وليعهد عربستان، دهها نفر از بازرگانان، روحانيون ، شاهزادگان و علماي اين کشور دستگير و روانه زندان شده اند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید