دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی: بسیاری از کشورها لاف ائتلاف ضد تروریستی می زنند

داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی در همایش روز جهانی صلح 2018  گفت: بسیاری از کشورها لاف ائتلاف ضد تروریستی می زنند اما در باطن حامی آنها هستند.

عامری با تاکید بر این که بسیاری از کشورها لاف ائتلاف ضد تروریستی می زنند، اما در باطن حامی آنها هستند، گفت: نگاه به کشورهای اسلامی جهان سوم، این است که باید پیرو کشورهای توسعه یافته باشند.
به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی، پیش از ظهر امروز در همایش روز جهانی صلح  با عنوان «صلح و عدالت» که از سوی این مجع در باغ کتاب تهران برگزار شد، گفت: بسیاری از کشورها لاف ائتلاف ضد تروریستی می زنند، اما در باطن حامی آنها هستند.

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی  ادامه داد: به نظر می رسد امروز هنجارها نِرم های بین المللی شرایط حاکم را پذیرفته اند و ما باید تلاش کنیم این اندیشه را تغییر دهیم.

عامری بیان کرد:  امروز اکثر اسناد و گفتمان در سازمان ملل فاقد اندیشه های اسلامی است و نگاه آنها به کشورهای اسلامی جهان سوم، این است که باید پیرو کشورهای توسعه یافته باشند.

وی تاکید کرد: ما به خودباوری و تلاش نیاز داریم. امروز جمعی از نخبگان داخلی و جهانی کمک می کنند تا گفتمان مشخصی را در جهت صلح جهانی فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: امروز اصل آنارشی در حوزه بین‌الملل به تدریج اصل پذیرفته شده‌ای و بسیاری از کشورهایی که لاف اعتلاف و اتحاد می‌زنند، در پشت صحنه ، سازمان دهنده تروریست هستند.

دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی همچنین بیان کرد: امروز مشکل اساسی در حوزه اندیشه وجود دارد و اگر می‌خواهیم اقدام راهبردی انجام دهیم باید اندیشه را اصلاح کنیم در حالی که سهم و مشارکت اندیشمندان اسلامی وصلح‌خواه در دنیا بسیار ناچیز است.

عامری با تاکید بر این که نیاز داریم در حوزه ساخت اندیشه‌های نو گام برداریم گفت: همه دنیا تلاش می‌کنند القا کنند جهان اسلام جهان دست دوم بوده و باید پیرو جهان اول باشد. در حالی که اندیشه‌های باستانی ما در اندیشه نو آنها ارجحیت دارد.  گذشته از این که صاحب اندیشه‌های مترقی و ناب هم هستیم.

وی ادامه داد: سند توسعه سازمان ملل 17 محور دارد که محور 16 آن مربوط به صلح و عدالت می‌باشد. در تلاش هستیم تا با بهره گیری از دیدگاه‌های صاحب نظران و حامیان صلح، سندی را به سازمان ملل و سایر سازمان‌های مرتبط ارائه دهیم تا دیدگاه‌های ما در دنیا در مورد صلح مشخص باشد و در این زمینه جمعی از نخبگان داخلی و جهان اسلام به ما کمک می‌کنند تا گفتمان‌های مشخصی را در حوزه صلح و عدالت فراهم کنیم و به عنوان سند اسلامی به سازمان ملل ارائه دهیم.

گفتنی است، روز 21 سپتامبر (مصادف با 30 شهریور ماه)  از سوی سازمان ملل متحد روز جهانی صلح نامگذاری شده است. به همین مناسبت مجمع جهانی صلح اسلامی با مشارکت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، همایش "روز جهانی صلح" که امسال از سوی سازمان ملل با شعار "حق بر صلح" نامگذاری شده را با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی، عضو مجلس خبرگان رهبری و کارشناسان و صاحب نظران، در محل سالن همایش های باغ کتاب تهران برگزار کرد.

این همایش، به جهت محتوایی سومین پیش نشست کنفرانس جهانی صلح و عدالت با تاکید بر اندیشه‌های مقام معظم رهبری است که در اسفند ماه ۱۳۹۷ در تهران برگزار می‌شود.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید