تروریسم و جرائم سایبری مانع بزرگی برای صلح جهانی هستند

فرمانده ناجا با بیان اینکه معضلاتی مثل مواد مخدر، جرائم سایبری و تروریسم مانع بزرگی برای صلح جهانی هستند، گفت: نیروی انتظامی توانسته توطئه دشمنان را خنثی و با انهدام باندهای مخوف، کشف میلیون‌ها تن مواد و تقدیم شهدای فراوان امنیت را در کشور نهادینه کند.

سردار حسین اشتری (فرمانده نیروی انتظامی) در نهمین نشست نیروی انتظامی با سفرا، کارداران و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی اظهار داشت: یکی از نیازهای اولیه بشر برخورداری از امنیت در ابعاد مختلف سیاسی اجتماعی اقتصادی و فرهنگی است. هر کشوری اولین اولویت ساختاری خود را برقراری امنیت قرار می‌دهد و در همین رابطه به پلیس غیور نیاز دارد.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با رهنمودهای مقام معظم رهبری و با برنامه‌ریزی همراه با ایثار و جلب مشارکت اجتماعی توانسته در حوزه امنیت و آرامش به موفقیت‌های چشمگیری دست یابد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه رشد در همه ابعاد ازجمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... در چارچوب امنیت به وقوع می‌پیوند، افزود: معضلاتی مثل مواد مخدر، جرائم سایبری و تروریسم مانع بزرگی برای صلح جهانی هستند. در این شرایط نیروی انتظامی توانسته توطئه دشمنان را خنثی کند‌ همچنین با انهدام باندهای مخوف، کشف میلیون‌ها تن مواد و تقدیم شهدای فراوان توانسته است امر امنیت را در کشور نهادینه کند.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: امنیت رکن اساسی مناسبات سیاسی است. تهدید و ناکام گذاشتن ناامن‌کنندگان فضای سایبری و دفاع یکپارچه در مرزهای جمهوری اسلامی از نشانه‌های دیگر توانمندی‌های نیروی انتظامی است. جمهوری اسلامی به علت برخورداری از خصوصیات برگزیده‌ای مثل عدالت انصاف و دفاع از مظلومین همواره مورد توجه و تهدید دشمنان قرار دارد.

وی ادامه داد: حادثه تروریستی اهواز که در سالروز دفاع مقدس اتفاق افتاد و موجب شهید شدن عده‌ای از هموطنان به ویژه کودکان شد، نمونه‌ای از توطئه دولت‌های دست‌نشانده آمریکا و تروریست‌های ساخت آمریکا بود پیام جمهوری اسلامی به این حوادث روشن و پشیمان کننده است، چراکه امنیت مردم ایران خط قرمز همه مسئولین است و عملیات اخیر فرزندانشان در سوریه پاسخ ویران‌کننده‌ای به آنها بود.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید