اجماع نخبگان جهان اسلام برای مقابله با خشونت و افراط گرایی

دکتر عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن گرامیداشت روز ملی مبارزه با خشونت و افراط گرایی و با اشاره به لزوم مبارزه با تفکر افراط گرایی  ،بر ضرورت اجماع نخبگان جهان اسلام تاکید کرد.

عامری با اشاره به اینکه دنیای امروز لزوم توجه به صلح مبتنی بر عدالت و توجه به شعائر انسانی را برای  بشریت ضروری می داند، گفت : علت حادثه های تروریستی در جهان،  حاکمیت فرهنگ زر و زور بر حاکمیت تفکر است و بشر امروز بیش از هر زمان دیگر به حاکمیت فرهنگ عدل و صلح توام با تفکرات و دیپلماسی الهی نیاز دارد و انجام این هدف با مساعدت همراهی و همفکری کلیه اندیشمندان ، خصوصا اندیشمندان جهان اسلام میسر خواهد بود .
دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: نکته‌ اساسی و قابل تأمل در بررسی جریان‌های افراط‌گرای اسلامی، خروج آنها از مسیر اعتدال و عقلانیت و تمركز بر فهم نادرست متون مقدس دارد و لذا راهكار اساسی برای مقابله با این افراط‌گرایی، جدای از همكاری‌های سیاسی دولت‌ها، توجه به ریشه‌های افراط‌گرایی و اصلاح متون آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها و ترویج آموزه‌های صحیح دینی در بین جوامع به ویژه جوانان است.
مجمع جهانی صلح اسلامی تلاش می کند با تماس های نخبگی در سطح بین الملل با حضور اندیشمندان و صاحب نظران کشورهایی مختلف راهی را برای مبارزه فکری و فرهنگی  با پدیده ی خشونت و  افراط گرایی ارایه دهد.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید