گزارش نقض حقوق بشر آمریکا امروز در کمیسیون امنیت ملی نهایی می شود

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش نقض حقوق بشر دولت آمریکا در یک سال گذشته در جلسه بعدازظهر امروز - دوشنبه - این کمیسیون نهایی می شود.
«حشمت الله فلاحت پیشه» اظهار داشت: گزارش نقض حقوق بشر توسط دولت آمریکا در یک سال گذشته امروز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهایی و برای قرائت به هیات رییسه مجلس تقدیم می شود که امیدواریم در دستور کار هفته آینده نمایندگان قرار گیرد.
وی افزود: از این پس کمیسیون امنیت ملی و سیاست جارجی مجلس گزارش سالانه نقض حقوق بشر آمریکا را تهیه و دستگاه های مربوطه را مسوول پیگیری آن می کند.
نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس دومین دستور کار امروز این کمیسیون را بررسی طرح دو فوریتی
اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران در برابر تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ایالات متحده آمریکا (الزام دولت به تقویت سپاه) عنوان کرد و گفت: این طرح در کمیسیون امنیت ملی مجلس تغییراتی کرده است.
وی گفت: کارگروهی در این کمیسیون با عضویت احمد امیرآبادی، سید حسین نقوی حسینی ، هادی شوشتری، مجتبی ذوالنور، محمد دهقان و به ریاست علاءالدین بروجردی برای تقویت سپاه تشکیل شده است.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: قرار است این کارگروه به همراه اداره قوانین مجلس این طرح را تنقیح کنند و پس از نهایی شدن آن در دستور کار مجلس قرار می گیرد.
فلاحت پیشه گفت: همچنین 15 طرح پیشنهادی در قبال آمریکا در دستور کار کمیسیون قرار دارد که بر این اساس، دولت به پیگیری در حوزه های مختلف نسبت به آمریکا ملزم می شود.
وی اظهار داشت: این نخستین باری است که اقدامی به صورت مستند و کامل انجام می شود و نشان می دهد کشوری که بیشترین ادعا را در زمینه حقوق بشر دارد خود از بزرگ ترین ناقضان آن است.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: این طرح ها فراتر از طرح مقابله به مثل با آمریکاست.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید