گردشگری؛ ابزاری برای صلح میان ملت‌ها

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: گردشگری ابزاری برای صلح و تفاهم میان ملت‌ها است.

ولی تیموری در آیین افتتاحیه پنجمین جشنواره غذای اکو – جاده ابریشم، اظهار کرد: با توجه به مسائل حاکم بر اقتصاد کشور، گردشگری برای ایران اهمیت به‌سزایی دارد؛ چراکه گردشگری ابزاری برای ایجاد صلح، تفاهم و تعامل میان ملت‌ها محسوب می‌شود و این نگاه و رویکرد همواره مورد استقبال ایران است.

این مسئول با بیان اینکه سازمان میراث‌فرهنگی حامی برنامه‌های اکو است، ادامه داد: ایران میزبانی چند اجلاس با موضوع گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی اکو را در کارنامه فعالیت خود دارد.

وی افزود: این سازمان از هر گونه ابتکار عملی که دبیرخانه اکو در راستای توسعه همکاری‌های گردشگری به ویژه در ابعاد توسعه پایدار دارد، استقبال می‌کند.

تیموری با اشاره به برگزاری پنج دوره جشنواره غذای اکو – جاده ابریشم در زنجان، تصریح کرد: برگزاری پنج دوره جشنواره غذای اکو به میزبانی زنجان بیانگر عزم این استان برای کسب جایگاه ویژه در حوزه گردشگری است و وقتی که مقامات عالی‌رتبه استان زنجان در این رویداد گردشگری حضور جدی دارند، به طور قطع گردشگری به موتور محرک برای توسعه همه جانبه این استان تبدیل خواهد شد.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یادآور شد: استان زنجان با پیشینه تاریخی و تنوع فرهنگی و با برخورداری از اقلیم متنوع به طور حتم جایگاه ویژه‌ای در حوزه گردشگری دارد و می‌تواند بیش از این نیز موفق باشد. همچنین استان زنجان با برگزاری جشنواره‌ها با محوریت غذا، یکی از خلاءهای بنیادین گردشگری کشور را در این حوزه پوشش داده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: ایران برای تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری منطقه‌ای تلاش می‌کند و در این راستا باید از همه ظرفیت‌های فرهنگی کشورهای منطقه استفاده کند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید