کنفرانس «حقوق بشر امریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» برگزار می‌شود

 کنفرانس «حقوق بشر امریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» روزهای ۱۱ و ۱۲ تیرماه از سوی سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با همکاری دفتر سیاسی حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود.
محورهای اصلی برای ارسال مقاله به این همایش شامل «بررسی مبانی حقوق بشر آمریکایی»، «موارد نقض حق های بنیادین بشر در امریکا»، «بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا»، «مصادیق نقض حقوق بشر توسط امریکا در جهان امروز» و «افول قدرت آمریکا» هستند.

در بخش «بررسی مبانی حقوق بشر آمریکایی»  مبانی فلسفی، مبانی اخلاقی، مبانی روانشناختی و  ضمانت اجرایی و در محور «موارد نقض حق های بنیادین بشر در امریکا» مسائلی نظیر آمریکا و احترام به حق حیات، آمریکا و احترام به حق امنیت، آمریکا و احترام به آزادی عقیده، آمریکا و احترام به آزادی بیان، آمریکا و احترام به تکثر فرهنگی، آمریکا و احترام به حق حاکمیت ملی، آمریکا و احترام به برابری، آمریکا و حقوق زنان، آمریکا و حقوق کودکان و آمریکا و احترام به محیط زیست، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مسائل مورد توجه در محور «بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا» شامل بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا به عراق، بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا به افغانستان، بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا به پاکستان، بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا به سودان، بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا به لیبی، بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا به بوسنی، بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا به لهستان، بررسی جنگ ها و تجاوزات آمریکا به چک، بررسی جنگ ها و تجاوزات آمریکا به سوریه و بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا به یمن هستند.

در محور «مصادیق نقض حقوق بشر توسط امریکا در جهان امروز» نیز اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا در درون امریکا، اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا در سطح جهان، اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا نسبت به ملت ایران، پیمان شکنی امریکا نسبت به معاهدات بین‌المللی، فریب رسانه‌ای نقض حقوق بشر، دخالت در انتخابات و سرنوشت سیاسی کشورها، نهضت سیاه پوستان آمریکائی، جزیره بردگان سنگال، فرقه داوودیه، آزادی فروش سلاح در آمریکا، زندانیان: گوانتانامو ، ابوغریب و..، تحریم دولت‌ها و ملت‌ها، پناهندگان، بومیان امریکا، تهیه و تجهیز و حمایت و ایجاد گروه‌های تروریستی طالبان ، داعش و منافقین ...، حمایت از رژیم‌های غیر دمکراتیک (عربستان و..) و جعلی ( رژیم صهیونیستی غاصب ) در کشتار مردم مظلوم فلسطین و دامن زدن به اختلافات قومی–نژادی و مذهبی در بوسنی، افغانستان و عراق مورد بررسی قرار می‌گیرند.

دو مسئله اصلی مورد بررسی در محور «افول قدرت آمریکا» نیز شامل افول آمریکا و دیدگاه‌های حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) و نقش و مسئولیت صاحب‌نظران، اندیشمندان، مجامع بین‌المللی و سازمان‌های دولتی و مردمی در افشای ماهیت حقیقی حقوق بشر ادعائی آمریکا و تلاش در راستای بسط و توسعه مبانی و مصادیق حقوق بشر اسلامی هستند.

لازم به یادآوری است که این همایش در روزهای ۱۱ و ۱۲ تیرماه برگزار و تاریخ ارسال مقالات به دبیرخانه همایش تا ۳ خرداد سال جاری است.

جهت اطلاعات بیشتر به سایت سازمان به آدرس www.youth-humanrights.com و همچنین جهت تماس با دبیرخانه مجازی با ایمیل info@youth-humanrughts.com در ارتباط باشید.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید