ما همواره بر صلح و روابط دوستانه با کشورهای همسایه تاکید داریم

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت اعلام کرد: ایران همواره بر گفت و گو و صلح و پرهیز از دشمنی تاکید کرده و برقراری روابط دوستانه و برادرانه با همه کشورهای همسایه را هدف خود می داند.

در مراسم روز جهانی قدس که به دعوت سفارت ایران در کویت، با حضور انبوهی از شخصیت های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی عرب، سفرا و نمایندگان سیاسی کشورهای اسلامی، رئیس و اعضای انجمن دوستی ایران و کویت و خانواده های ایرانی در یکی از تالارهای بزرگ این کشور برگزار شد، "محمد ایرانی" افزود: ما روابط سازنده با دولت کویت که بر همزیستی مسالمت آمیز و منافع مشترک مبتنی است را الگو و نمونه روابط و پیوندهای کشور های همسایه می‌دانیم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بخشی دیگر از سخنانش، ضمن بیان اهمیت احیای روز قدس و آزادسازی اولین قبله و سومین حرم مطهر مسلمانان گفت: ماه رمضان ماه فلسطین و ماه رهایی بیت المقدس از دست غاصبان و اشغالگران صهیونیست و محکوم کردن توطئه های عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر و «معامله قرن» است.
وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) روز قدس را روز بازگرداندن حقوق سلب شده فلسطینیان و طرد بیگانگان و غاصبان اعلام کرد.

در این مراسم "عدنان الراشد" دبیر انجمن دوستی ایران و کویت نیز در سخنانی با تشریح عملکرد این انجمن در جهت تقویت روابط ناگسستنی مردم دو کشور همسایه گفت: روز قدس و آزادسازی اولین قبله مسلمانان مسأله اصلی جهان عرب و اسلام است و روز مبارزه با ظلم و جنایت است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید