سلطه جویی آمریکا چالشی برای صلح جهانی

بادامچیان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ایران سلطه جویی آمریکا را چالشی برای صلح و ثبات در جهان دانست.

اسدالله بادامچیان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ایران گفت: سلطه جویی که امروز نقش عمده ای در سیاست خارجی آمریکا ایفا می کند، چالشی بزرگ برای صلح و ثبات در جهان محسوب می شود.

بادامچیان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری شین هوا گفت: این سیاست اصلی واشنگتن برای سلطه بر جهان است. از این طریق دولت ترامپ به دنبال دامن زدن به درگیری ها در سراسر جهان است. بادامچیان به عنوان دبیر کل جنبش محافظه کار موتلفه اسلامی که در سال 1963 تاسیس شد، گفت آمریکا علیه بسیاری از کشورها جنگ تجاری به راه انداخته است که استعمارگری و ماهیت امپریالیستی این کشور را نشان می دهد. علاوه بر این خروج یک جانبه آمریکا از توافق هسته ای ایران در سال 2018 نتیجه سلطه جویی دراز مدت دولت آمریکاست.
بادامچیان در ادامه افزود: توافق هسته ای که در ژوئیه سال 2015 در وین امضا شد، قرار بود نتیجه ای مثبت برای همه امضا کنندگان داشته باشد. با این حال در همان زمان هم آمریکا امیدوار بود ایران منفعلانه عمل کند. زمانی که آمریکا دریافت ایران به توافق پایبند است و آن را نقض نمی کند، به طور یک جانبه به تعهدات خود پایان داد. از دیدگاه بادامچیان دولت اوباما هم به توافق هسته ای پایبند نبود و خروج ترامپ از توافقنامه همه چیز را بدتر کرد.
بادامچیان با اشاره به اسرائیل گفت: دولت آمریکا زمانی که متحدانش اصول منع گسترش سلاح های هسته ای را نقض می کنند نسبت به آن بی تفاوت است یا تحریمی اعمال نمی کند. در مقابل آمریکا هرگز دست از تحریم ایران برنداشته است و بر نخواهد داشت حتی پس از آنکه تهران توافق هسته ای وین را امضا کرد.
بادامچیان در پایان گفت: در برابر این سلطه جویی و رویکرد دوگانه دولت آمریکا ، ایران به تصمیمات و تعهدات خود بر اساس منافع ملی پایبند خواهد بود.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید