مجلس سنای پاکستان: تهران و اسلام آباد خواهان صلح در منطقه هستند

رئیس مجلس سنای پاکستان با بیان اینکه تهران و اسلام آباد خواهان صلح در منطقه هستند ، گفت: ما امیدواریم که اوضاع در آینده بهبود پیدا می کند و شرایط تامین منافع مشترک ایران و پاکستان هم فراهم خواهد شد.

«صادق سنجرانی» با تاکید بر اینکه ایران و پاکستان با کمک یکدیگر بر مشکلات غلبه خواهند کرد، افزود: روابط خوب ما با بر هیچ کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به دیدار اخیر خود با هیات گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس شورای اسلامی، گفت: ما صحبت های مفصلی درباره تحریم های ضدایرانی آمریکا و همچنین خروج یکجانبه این کشور از برجام داشتیم.

سنجرانی همچنین تاکید کرد: ما علاقه مند به پیشبرد طرح خط لوله انتقال گاز از ایران هستیم زیرا آن را به نفع مردم پاکستان می‌دانیم.

**مصمم به تقویت تجارت قانونی در مرزها هستیم
رئیس مجلس سنای پاکستان از تشکیل کمیته ویژه ای به دستور نخست وزیر این کشور برای کمک به گسترش تجارت مرزی با ایران و قانونمند کردن آن خبر داد و افزود: قرار است آخرین جزئیات در این خصوص با عمران خان نخست وزیر پاکستان مطرح شود.

وی افزود: ایران و پاکستان با هدف کمک به تامین امنیت مرزهای مشترک بر افزایش سطح تماس‌ها در سطوح دولتی و پارلمانی به توافق رسیدند.

صادق سنجرانی با اشاره به مرز ۹۰۰ کیلومتری میان ایران و پاکستان، افزود: هر دو کشور خواهان مرزامن و دوستی هستند و یکی از اهداف سفر اخیر عمران خان به ایران نیز اعلام مجدد تعهد پاکستان برای داشتن مرزهای مسالمت آمیز با کشور همسایه ایران بود.

طرح حصارکشی مرزها از سوی پاکستان ادامه دارد و هدف اصلی آن جلوگیری از مشکلات در این مناطق و کمک به قانومند شدن تجارت میان دو کشور است.

**اختلافات تهران و واشنگتن باید با گفت وگو حل شود
رئیس مجلس سنای پاکستان با اشاره به اینکه هرگونه تنش در منطقه کشورهای همسایه و همجوار را تحت تاثیر قرار می دهد، تاکید کرد: تهران و واشنگتن باید با گفت وگو به مسائل خود رسیدگی کنند.

سنجرانی تصریح کرد: تشدید تنش ها در منطقه به نفع هیچ طرفی نیست به ویژه چنین وضعیتی به آمریکایی ها سودی نمی رساند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید