شکایت سوریه از رژیم صهیونیستی به سازمان ملل

سوریه دوشنبه شب در نامه جداگانه به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس دوره ای شورای امنیت با محکوم کردن حملات مکرر رژیم صهیونیستی به این کشور، اعلام کرد که این تجاوزات در ادامه تلاش های رژیم تل آویو برای طولانی تر کردن بحران سوریه در جنگ تروریستی است که دمشق با آن رو به روست.

رژیم صهیونیستی بامداد دوشنبه، مناطقی از دمشق، پایتخت و شهر حمص در مرکز سوریه را هدف حملات موشکی قرار داد که در جریان آن چهار غیر نظامی از جمله یک نوزاد کشته شدند.

وزارت امور خارجه سوریه از شورای امنیت خواست که مسؤولیت پذیر باشد و اقدامات جدی و فوری برای جلوگیری از تکرار این تجاوزات توسط صهیونیست‌ها به عمل آورد.

در دو نامه جداگانه سوریه به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس دوره‌ای شورای امنیت آمده است: ارتش اشغالگر اسرائیل در ساعت ۳۵ دقیقه بامداد دوشنبه به وقت محلی به خاک سوریه حمله کرد که این امر، نقض آشکار قطعنامه ۳۵۰ شورای امنیت سال ۱۹۷۴ در خصوص ترک مخاصمه میان دو طرف است.

در ادامه این نامه آمده است: نظامیان اسرائیلی، استان‌های دمشق، حومه دمشق و حمص را هدف حملات موشکی قرار دادند که در جریان آن علاوه بر کشته شدن چهار نفر، ۲۱ تن دیگر نیز زخمی شدند.

این اقدامات با هدف حمایت از تروریست‌ها، جلوگیری از اقدام ارتش سوریه و متحدان آن برای نابودی گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره (هیأت تحریر الشام) و دیگر تروریست‌ها انجام می‌شود.

در ادامه این نامه آمده است: تجاوزات اسرائیل تاکنون نه تنها در ارعاب مردم سوریه راه به جایی نبرده، بلکه موجب اصرار بیشتر آنان برای پیروزی بر تروریسم و بازگشت دوباره جولان به خاک کشورشان شده است.

وزارت امور خارجه سوریه اضافه کرد: ادامه رویکرد خصمانه و خطرناک اسرائیل در سایه حمایت مداوم کاخ سفید از تل آویو و مصونیت این رژیم صورت می‌گیرد و ناشی از حمایت‌هایی است که واشنگتن و برخی دیگر اعضای شورای امنیت برای صهیونیست‌ها فراهم کرده‌اند.

سوریه همچنین از شورای امنیت خواست؛ اسرائیل را وادار کند به توافقنامه ترک مخاصمه سال ۱۹۷۴ میان سوریه و تل آویو پایبند باشد.

در این بیانیه از شورای امنیت خواسته شده است؛ رژیم صهیونیستی به خاطر تمامی اقدامات تروریستی و جنایت‌هایش در حق ملت سوریه و فلسطین و حمایت مداوم از سازمان‌های تروریستی مجازات شود، اقداماتی که نقض آشکار منشور سازمان ملل متحد، قوانین حقوق بین الملل و قطعنامه‌های ۲۴۲، ۳۳۸، ۳۵۰ و ۴۹۷ شورای امنیت و دیگر قوانین مربوط به مبارزه با تروریسم است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید