تداوم تحصن شبانه روزی برای رهایی علامه زکزاکی

شماری از مسلمانان و فعالان حقوق بشر در دو ­شب­ گذشته ­­به تحصن خود مقابل ­سفارت نیجریه در لندن ادامه دادند و فراهم شدن امکان رهایی علامه زکزاکی را خواستار شدند.

شماری از مسلمانان و فعالان حقوق بشر در دو­شب­ گذشته ­­به تحصن خود مقابل ­سفارت نیجریه در لندن ادامه دادند و فراهم شدن امکان درمان دبیرکل جنبش اسلامی نیجریه و رهایی علامه زکزاکی را خواستار شدند.
تحصن کنندگان ادامه بازداشت علامه ابراهیم زکزاکی با گذشت دو و نیم سال از حکم عالی ترین مرجع قضایی نیجریه مبنی بر بی گناهی و آزادی علامه زکزاکی و همسرش و جلوگیری از درمان ایشان را محکوم کردند و سکوت مجامع جهانی و دولتهای صاحب نفوذ درنیجریه از جمله دولت انگلیس را شرم آور دانستند.
نحصن کنندگان در این تحصن با­ نشان دادن تصاویر علامه ابراهیم زکزاکی همراه با معرفی ایشان و جنایاتی که نسبت به وی و مسلمانان نیجریه انجام می شود به روشنگری افکار عمومی پرداخته و رهایی ایشان درخواست کردند­.
حاضران در این تحصن همچنین با محکوم کردن حملات مسلحانه نیروهای دولت نیجریه و به شهادت رساندن مسلمانانی که به صورت مسالمت امیز رهایی علامه زکزاکی را خواستارند به یاد شهدای نیجریه شمع روشن کردند و برای آنان دعا کردند .
کمیسیون حقوق بشر اسلامی نیز با محکوم کردن تداوم سرکوب و به شهادت رساندن حدود هزار و سیصد نفر از مسلمانان نیجریه و زندانی کردن علامه ابراهیم زکزاکی اعلام کرد : دولت نیجریه با گذشت دو و نیم سال از صدور حکم عالی ترین مرجع قضایی این کشور برای آزادی فوری ایشان و همسرش نه تنها از اجرای این حکم امتناع می کند بلکه ایشان را از حقوق اولیه دسترسی به امکانات درمانی نیز محروم کرده است .
مسعود شجره رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی که چندی پیش در صدر هیئتی برای بررسی وضعیت جسمانی رهبر نهضت اسلامی نیجریه به این کشور سفر­ کرده بود­با هشدار درباره وضعیت سلامتی علامه ابراهیم زکزاکی گفت : ازمایشهای پزشکی نشان می دهد حال عمومی ایشان رو به وخامت است و به طرز مشکوکی مسموم شده اند و چنانچه به سرعت درمان نشوند جان ایشان از دست خواهد رفت .
وی همجنین از ناراحتی قلبی علامه ابراهیم زکزاکی خبر داد و افزود : ایشان علاوه بر اینکه از درد جراحات ناشی از تیر اندازی نظامیان نیجریه رنج می برد یک چشم خود را از دست داده و بینایی چشم دیگر ایشان به بیست درصد رسیده است .
نهضت اسلامی مردم نیجریه اعلام کرد حدود چهار سال پیش نیروهای دولتی با یورش مسلحانه به منزل و حسینیه همجوار
، شمار زیادی از مسلمانان را در این محل عبادی و اطراف ان هدف گلوله قرار دادند که در پی ان دهها نفر شهید و صدها نفر از جمله علامه زکزاکی و همسرش زخمی شدند ونیروهای دولتی در چنین شرایطی ایشان را بازداشت و زندانی و از ارایه خدمات درمانی لازم به ایشان محروم کردند .
بنا بر اعلام کمیسیون حقوق بشر اسلامی نیروهای دولتی نیجریه تا کنون حدود هزار و سیصد نفر از مسلمانان را که به صورت مسالمت آمیز رهایی علامه ابراهیم زکزاکی را خواستار شدند و نیز به بهانه های واهی به شهادت رساندند .
ناظران می گویند علامه ابراهیم زکزاکی با معرفی اسلام ناب و ضرورت پیروی از حق و عدالت توانست حدود پانزده میلیون نفر از جمعیت این کشور دارای ذخایر عظیم نفتی و معدنی را به سوی اسلام هدایت کند و همین موجب نگرانی دولت نیجریه و حامیانش شده است.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید